Dentysta na deskorolce przeprowadzał zabieg wyrwania zęba. Do sieci trafiło przerażające nagranie

Dentysta na deskorolce przeprowadzał zabieg wyrwania zęba. Do sieci trafiło przerażające nagranie21.01.2020 07:40
Dentysta na deskorolce przeprowadzał zabieg wyrwania zęba. Do sieci trafiło przerażające nagranie
Źródło zdjęć: © Youtube.com | TODAY

Dentysta z Anchorage na Alasce usłyszał aż 46 zarzutów i został uznany winnego popełnienia przestępstwa. Wszystko przez to, że w trakcie zabiegu usunięcia zęba poruszał się na hoveboardzie. Jego działania zostały nagrane, a wideo wykorzystano przeciwko niemu w sądzie.

Seth Lookhart został uznany za winnego, stawianych mu 46 zarzutów. Taką decyzję podjął sędzia Michael Wolverton, który nazwał zgromadzony materiał dowodowy "przytłaczającym", jak wynika z opublikowanego komunikatu prasowego.

Nietypowa praktyka dentystyczna

Pozew przeciwko Lookhartowi został złożony przez władze państwowe w 2017 roku. Dentystę oskarżono o "niezgodne z prawem praktyki dentystyczne" i stwierdzono, że sposób, w jaki zajmował się pacjentem, nie spełniał standardów zawodowych.

W trakcie procesu Lookhart przyznał, że wykonał zabieg ekstrakcji zęba u sedowanego pacjenta podczas jazdy na deskorolce elektrycznej, sfilmował całą procedurę, a następnie rozesłał filmik do kilku osób.

Z przeprowadzonego śledztwa wynika, że w co najmniej jednej rozmowie Lookhart żartował, że usunięcie zęba na hoveboardzie było "nowym standardem opieki".

Liczne przestępstwa dentysty

Oprócz zarzutów rażącego naruszenia standardów pracy zawodowej, dentysta został oskarżony o nieprawidłowości w zakresie fakturowania świadczonych usług medycznych i kradzież co najmniej 25 tys. dolarów.

Dowody wskazują, że Lookhart "wierzył, że może oszukiwać w nieskończoność i w to, że jego plan jest niezawodny". Wśród nich znajdują się m.in. własne zapiski lekarza, zdjęcia i wykonane przez niego filmy.

Pacjentka, która znalazła się na nieszczęsnym nagraniu to Veronica Wilhelm. Zgodziła się zeznawać przed sądem. Powiedziała, że nie wyraziła zgody na filmowanie w trakcie zabiegu i dodała, że nie wiedziała o istnieniu takiego nagrania, aż do momentu, kiedy skontaktowali się z nią śledczy.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (33)