Czy Facebook może zagrozić serwisowi LinkedIn?

Strona głównaCzy Facebook może zagrozić serwisowi LinkedIn?
08.11.2016 13:03
Czy Facebook może zagrozić serwisowi LinkedIn?
Źródło zdjęć: © flickr.com

Facebook chce wejść w kolejną strefę naszego życia, tym razem zawodową. Portal Marka Zuckerberga szykuje się do wprowadzenia nowej usługi skierowanej do pracodawców. Będą oni mogli za pośrednictwem Facebooka szukać i rekrutować nowych pracowników.

Ogłoszenia o pracy i rekrutacja były do tej pory domeną takich serwisów jak LinkedIn czy GoldenLine. Teraz może się to zmienić. Facebook testuje aplikację, która pozwoli administratorom stron zamieszczać ogłoszenia z ofertami pracy i odbierać zgłoszenia od potencjalnych kandydatów. Jak w rozmowie z agencją Reuters powiedział rzecznik Facebooka, wiele małych firm już teraz szuka pracowników za pośrednictwem portalu.

Dzięki nowej usłudze firmy będą mogły dotrzeć ze swoim ogłoszeniem do większej liczby osób i dodatkowo się wypromować. Pozostaje tylko pytanie, ile informacji o potencjalnym pracowniku będzie mógł zobaczyć pracodawca. Jeśli razem z wysłaniem zgłoszenia pracodawca będzie mógł zobaczyć całą zawartość walla, zdjęcia i wpisy, to nie wróżę tej aplikacji sukcesu. Natomiast jeśli udostępniony będzie tylko profil publiczny albo w jakiś sposób będzie można kontrolować pakiet dostępnych informacji, to nowa usługa Facebooka rzeczywiście będzie mogła zagrozić takim portalom jak LinkedIn czy GoldenLine.

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)