Czy Facebook może zagrozić serwisowi LinkedIn?

Czy Facebook może zagrozić serwisowi LinkedIn?08.11.2016 13:03
Czy Facebook może zagrozić serwisowi LinkedIn?
Źródło zdjęć: © flickr.com

Facebook chce wejść w kolejną strefę naszego życia, tym razem zawodową. Portal Marka Zuckerberga szykuje się do wprowadzenia nowej usługi skierowanej do pracodawców. Będą oni mogli za pośrednictwem Facebooka szukać i rekrutować nowych pracowników.

Ogłoszenia o pracy i rekrutacja były do tej pory domeną takich serwisów jak LinkedIn czy GoldenLine. Teraz może się to zmienić. Facebook testuje aplikację, która pozwoli administratorom stron zamieszczać ogłoszenia z ofertami pracy i odbierać zgłoszenia od potencjalnych kandydatów. Jak w rozmowie z agencją Reuters powiedział rzecznik Facebooka, wiele małych firm już teraz szuka pracowników za pośrednictwem portalu.

Dzięki nowej usłudze firmy będą mogły dotrzeć ze swoim ogłoszeniem do większej liczby osób i dodatkowo się wypromować. Pozostaje tylko pytanie, ile informacji o potencjalnym pracowniku będzie mógł zobaczyć pracodawca. Jeśli razem z wysłaniem zgłoszenia pracodawca będzie mógł zobaczyć całą zawartość walla, zdjęcia i wpisy, to nie wróżę tej aplikacji sukcesu. Natomiast jeśli udostępniony będzie tylko profil publiczny albo w jakiś sposób będzie można kontrolować pakiet dostępnych informacji, to nowa usługa Facebooka rzeczywiście będzie mogła zagrozić takim portalom jak LinkedIn czy GoldenLine.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)