Chińczycy sklonowali policyjnego psa. Planują "masowe kopiowanie"

Chińczycy sklonowali policyjnego psa. Planują "masowe kopiowanie"
Źródło zdjęć: © China Daily/Reuters | Hong Xing
Arkadiusz Stando

25.03.2019 10:37, aktual.: 25.03.2019 10:55

Szkolenie psów policyjnych to skomplikowane, czasochłonne i często kosztowne zajęcie. Chińczycy postanowili sklonować dobrze wyćwiczone zwierzęta, aby zaoszczędzić na czasie i treningu.

Jak donosi chiński portal "China Daily", miasto Kunming, Uniwersytet Rolniczy w Yunnan oraz firma Beijing Sinogene Biotechnology stworzyły klona psa detektywa. Wabiący się "Kunxun" czworonóg należy do rasy Kunming Wolfdog. Jego DNA pochodzi od jednego z najlepszych psów policyjnych w Chinach.

Według chińskich naukowców, Kunxun ma posiadać znacznie lepsze możliwości adaptacyjne. Twierdzą, że sklonowany pies znacznie łatwiej i szybciej pokona trening, niż normalne zwierzę.

Jeden z naukowców, Wan Jiusheng udzielił wywiadu dla "China Daily". "Sklonowany pies posiada znacznie lepsze zdolności, takie jak węch, który jest niezbędną umiejętnością dla policyjnego psa. Może wkroczyć do służby już po zaledwie 10 miesiącach treningu" - mówił badacz.

Jeśli eksperyment się powiedzie, a skutki będą zadowalające, Chińczycy planują rozpocząć "produkcję na masową skalę". Mówi się o stworzeniu banku komórek oraz klonowaniu psów przez następne 10 lat.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)