Trwa ładowanie...
d1ghx0v

Bill Gates znowu stał się najbogatszym człowiekiem. Na moment. Na tron szybko wrócił Jeff Bezos

"Fortuna kołem się toczy" w wykonaniu elit. Jeff Bezos na kilka godzin stracił miano najbogatszego człowieka na świecie, a przegonił go dawny lider - Bill Gates. Wystarczyło jednak, że Amazon odrobił na giełdzie, a wszystko wróciło do normy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bill Gates na moment zyskał prestiżowy tytuł
Bill Gates na moment zyskał prestiżowy tytuł (PAP/EPA)
d1ghx0v

Majątek wyceniany na 105,8 mld dol. sprawił, że Bill Gates stał się najbogatszą osobą na Ziemi. W tym przypadku nieszczęście jednych okazało się szczęściem drugich. Założyciel Microsoftu wrócił na szczyt, bowiem Amazonowi powinęła się noga na giełdzie. Odczuł to na własnym portfelu Jeff Bezos.

Spadki na giełdzie sprawiły, że fortuna szefa Amazona została wyceniona na 103,9 mld dol. Zanim jednak Bezos zaczął się martwić o przyszłość swoich praprapraprapraprawnuków, następnego dnia sytuacja Amzona na giełdzie się wyprostowała. A majątek Bezosa znowu szacowany był na 109,9 mld dol.

Strata jest jednak "niewielka". Jeszcze w marcu majątek obu panów różnił się o ponad 34 mld dolarów. Teraz różnica wynosi raptem kilka mld. To również efekt "najdroższego rozwodu świata".

d1ghx0v

Zobacz też: 5G. Ważna decyzja podjęta. Państwo zarobi więcej, ale eksperci mają wątpliwości

MacKenzie Bezos w wyniku rozstania otrzymała akcje Amazona o wartości 38 miliardów dolarów. To największa suma jaka kiedykolwiek padła w akcie rozwodowym. Poprzedni rekord wynosił "zaledwie" 2,5 miliarda dolarów. Rozwód sprawił, że była żona Jeffa Bezosa znalazła się na liście 30 najbogatszych ludzi świata.

Czytaj też: Netflix i "W głowie Billa Gatesa" pokazują, że pieniądze to nie wszystko. Ziemię uratuje inne podejście

d1ghx0v

Podziel się opinią

Share

d1ghx0v

d1ghx0v
Więcej tematów