ycipk-lpg90i

Jeff Bezos wziął rozwód. Jego żona otrzyma majątek - 38 miliardów dolarów

Była żona Jeffa Bezosa, MacKenzie Bezos, stanie się czwartą najbogatszą kobietą na świecie. W jaki sposób? A w taki, że Jeff Bezos przekazuje jej 4 proc. akcji firmy Amazon.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
To już pewne - państwo Bezos się rozwodzą
To już pewne - państwo Bezos się rozwodzą (East News, Fot: Michael Buckner/Variety/REX/Shutterstock)
ycipk-lpg90i

Według informacji podawanych przez The Guardian, sędzia ma podpisać dokumenty prawne, na których mocy MacKenzie Bezos otrzyma akcje Amazona o wartości 38 miliardów dolarów. To największa suma jaka kiedykolwiek padła w akcie rozwodowym. Poprzedni rekord wynosił "zaledwie" 2,5 miliarda dolarów.

49-latka stanie się czwartą najbogatszą kobietą na świecie. Jednak jak sama zaznacza, przynajmniej połowę ma zamiar przeznaczyć na cele charytatywne. MacKenzie poślubiła Bezosa w 1993 roku, czyli jeszcze rok przed tym, jak Jeff ruszył firmę Amazon, pracując w swoim garażu.

Pomimo utraty 38 miliardów dolarów, Jeff Bezos nadal pozostanie liderem rankingu najbogatszych ludzi na świecie. Na swoim koncie będzie posiadać nadal 118 miliardów dolarów.

ycipk-lpg90i

Jeff Bezos, za pośrednictwem Twittera, przekazał światu informację, że całkowicie popiera to, co ma zamiar robić MacKenzie. Mówił, że jest z niej dumny i cieszy go, że była żona ma zamiar brać udział w akcjach charytatywnych.

Zobacz też: Jeff Bezos wystrzelił rakietę New Sheppard. Nieprzerwane sukcesy Blue Origin

ycipk-lpg90i

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Tech
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-lpg90i

ycipk-lpg90i
ycipk-lpg90i