Asystent Google po polsku na coraz większej liczbie urządzeń. Jak włączyć i korzystać?

Asystent Google po polsku na coraz większej liczbie urządzeń. Jak włączyć i korzystać?
Źródło zdjęć: © WP.PL

30.05.2019 13:35

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Asystent Google po polsku działał dotychczas jedynie na smartfonach, ale coraz więcej urządzeń otrzymuje wsparcie polskojęzycznego asystenta. Asystent Google przemówił ostatnio w języku polskim na inteligentnych ekranach i głośnikach.

Asystent Google w języku polskim zawitał do Polski już w styczniu tego roku, ale przez długi czas mogliśmy z niego korzystać jedynie za pośrednictwem smartfonów. Co więcej nie wszystkie funkcje i komendy działały poprawnie – jak działa Asystent Google po polsku testowaliśmy tutaj. Teraz Google wprowadza swoją usługę w naszym języku również na inne urządzenia.

Asystent Google na inteligentnych ekranach i głośnikach

Kilka dni temu pisaliśmy, że lista języków obsługiwanych przez inteligentne ekrany z Asystentem została rozszerzona o brazylijską odmianę portugalskiego oraz polski. Tego typu ekrany wciąż nie są w Polsce zbyt popularne, przede wszystkim dlatego, że do tej pory większość urządzeń nie była obsługiwana przez język polski.

Obraz
© Materiały prasowe

Większą popularnością w naszym kraju cieszą się inteligentne głośniki, na których już nieoficjalnie można również uruchomić Asystenta Google po polsku. Wielu osobom udało się uruchomić polskojęzycznego asystenta, jednak są przypadki, gdy ustawienie języka polskiego wciąż nie działa. Według oficjalnego stanowiska Google Polska:

- "Asystent Google nie jest dostępny w języku polskim na urządzeniach Google Home i Smart Display. Pracujemy nad tym, aby był on dostępny na kolejnych kategoriach urządzeń, nie mamy jednak w tej chwili żadnych dodatkowych informacji."

Według niepotwierdzonych informacji Asystent Google ma trafić po polsku na inteligentne głośniki jeszcze w czerwcu, co może potwierdzać możliwość nieoficjalnego uruchomienia asystenta w naszym języku już teraz.

Asystent Google po polsku – jak włączyć?

Jeśli do tej pory nie korzystaliście z Asystenta Google, to włączenie go w języku polskim na smartfornach jest bardzo proste.

  • Wchodzimy w aplikację Google i w menu Więcej wybieramy Ustawienia
  • W Ustawieniach wybieramy Asystent Google
  • Otwiera nam się zakładka Asystenta, w której możemy wybrać język polski

Po skonfigurowaniu Asystenta Google w języku polskim na smartfonie, możemy sparować go również z innymi urządzeniami obsługiwanymi przez Asystenta Google.

Asystent Google – jak korzystać

Aby skorzystać z Asystent Google na telefonie lub tablecie, należy przytrzymać przycisk ekranu głównego lub powiedz OK Google. Jeśli Asystent Google jest wyłączony, pojawi się prośba o włączenie go. Następnie możemy zadać pytanie lub wypowiedzieć polecenie Asystentowi.

W przypadku telefonów z Androidem w wersji 8.0 lub nowszej można korzystać z Asystenta Google, gdy telefon jest zablokowany. Wystarczy wtedy powiedzieć OK Google, by uruchomić funkcje Asystenta.

Z Asystenta Google możemy korzystać, by w teorii ułatwić nam codzienne zadania. Asystenta możemy zapytać o pogodę czy repertuar kina albo poprosić by zamówił nam taksówkę czy opowiedział dowcip. Nie wszystkie komendy działają prawidłowo w języku polskim, ale warto je wypróbować i samemu ocenić przydatność Asystenta w najbardziej interesujących nas kwestiach.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)