Apple uznaje Krym za rosyjskie terytorium. Aktualizacja nie tylko na mapach

Apple uznaje Krym za rosyjskie terytorium. Aktualizacja nie tylko na mapach

Apple uznaje Krym za rosyjskie terytorium. Aktualizacja nie tylko na mapach
Źródło zdjęć: © Apple Maps
Arkadiusz Stando
28.11.2019 09:54

Spór o Półwysep Krymski trwa już od 2014 roku. Świat nie uznaje Rosji jako właściciela tych terenów, a ci upierają się przy swoim. A co na to gigantyczne firmy, jak Apple czy Google? Muszą się dostosować.

Apple oficjalnie uznało Krym za terytorium Rosji. Globalna polityka i zdanie amerykańskiego kongresu na ten temat nie ma znaczenia. Rosja uznaje to terytorium za swoje i niedostosowanie się do granic ustalonych przez nich jest uznawane za przestępstwo.

Rosja: Apple uznało Krym za nasze terytorium

Jeśli Apple i Google nie chcą mieć problemów z Federacją Rosyjską, pozostaje im tylko się dostosować. Rosyjskie władze oświadczyły dzisiaj, że "Apple wywiązało się ze swoich obowiązków i dostosowało aplikacje do swoich urządzeń zgodnie z wymogami rosyjskiego ustawodawstwa".

W Google Maps już od dłuższego czasu Krym i terytorium Ukrainy dzieli przerywana linia. Nie ma jej jednak, między Półwyspem Krymskim a Sewastopolem, czyli terenami Rosji. Tym samym, Google teoretycznie uznaje Rosję za właściciela tych terenów, jak i nie mówi tego wprost. Można równie dobrze stwierdzić, że jest to terytorium nieokreślone.

A Apple uznaje Krym za terytorium Rosji już nie tylko w mapach. Jeśli wyszukamy któreś z krymskich miast w aplikacji pogodowej Apple Weather, również wyświetli nam się podobna informacja. Przykładowo wpisanie frazy "Simf" zasugeruje nam: Simferopol, Crimea, Russia.

Google trochę uznaje Krym, a trochę nie

Serwis TechCrunch poprosił Google o komentarz w sprawie przerywanej linii na granicy Ukrainy i Krymu. Jak mówi rzecznik: "dokładamy wszelkich starań, aby obiektywnie przedstawić sporne regiony, a tam, gdzie mamy lokalne wersje Map Google, przestrzegamy lokalnych przepisów, wyświetlając nazwy i granice"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (83)