Apple ma patent na składanego iPhone’a

Apple ma patent na składanego iPhone’a

Apple ma patent na składanego iPhone’a
Źródło zdjęć: © United States Patent and Trademark Office
Bolesław Breczko
02.11.2016 12:25, aktualizacja: 02.11.2016 13:34

Plotki mówią, że prace nad składanym iPhone'em trwają już od 2013 roku. Teraz firma Apple dostała patent na składany telefon, a my możemy dowiedzieć się, jak może on wyglądać.

Nowy patent przyznany Apple'owi 1 listopada pokazuje, że firma nadal pracuje nad koncepcją składanego smartfona. Nie będzie to popularny na początku XXI wieku w Polsce telefon z klapką, a składany wpół smartfon. Ma to być możliwe dzięki zastosowaniu węglowych nanorurek, które cechują się dużą wytrzymałością i unikalnymi własnościami elektrycznymi.

Z opisu patentu możemy też dowiedzieć się, że urządzenie może mieć zawias lub „inne składane złącze”, a także ceramiczne elementy. Na razie Apple nie potwierdził planów wypuszczenia składanego iPhone’a. Nie wiadomo też, czy w ogóle taki produkt ujrzy światło dzienne. Firma ma bowiem wiele patentów, które na razie nie weszły jako seryjnie produkowane urządzenia.

Obraz
© United States Patent and Trademark Office

Główny rywal Apple'a na rynku smartfonów, czyli Samsung, też pracuje nad składanym telefonem i zgłosił do opatentowania nie jeden, a kilkanaście własnych projektów. Wśród nich możemy znaleźć m.in. patenty na telefony składane z dwóch lub więcej części, zginane i zwijane ekrany oraz wiele innych pomysłów projektantów firmy. Jest ich tyle, że strona Patently Mobile, ktora śledzi komórkowe zastrzeżenia wzorów, stworzyła osobny katalog patentów Samsunga na składane telefony.

Po premierze raczej chłodno przyjętego iPhone’a 7, Apple prawdopodobnie zastanawia się, jak na nowo wstrząsnąć rynkiem smartfonów. Może doprowadzi do tego właśnie składany iPhone.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)