Anna Lewandowska oferuje zniżki na Facebooku - uważaj to oszustwo

Anna Lewandowska oferuje zniżki na Facebooku - uważaj to oszustwo

Anna Lewandowska oferuje zniżki na Facebooku - uważaj to oszustwo
Źródło zdjęć: © Eset
09.12.2016 14:52, aktualizacja: 09.12.2016 15:49

Powstał fałszywy profil Anny Lewandowskiej na Facebooku – oszuści chcą w ten sposób wypromować stronę, która w zamian za SMS-y premium rzekomo oferuje atrakcyjne bony zniżkowe do popularnych sieci sklepów.

Z pomocą fałszywego profilu Anny Lewandowskiej na Facebooku promowana jest strona internetowa, która w zamian za SMS-y premium oferuje bardzo atrakcyjne kupony do znanych sklepów. Aby uwiarygodnić swój przekręt, oszuści wpadli na wyrachowany pomysł – za pomocą fałszywego profilu komentują wpisy pod postami Anny Lewandowskiej na jej oficjalnym profilu. W ten sposób chcą „złapać” nieuważnych użytkowników Facebooka. Oczywiście osoby dające się nabrać i wysyłające drogie SMS-y, żadnych bonów nie otrzymują.

W komentarzach zamieszczają link prowadzący do ich strony ze wspomnianymi wcześniej bonami. Aby je otrzymać, „wystarczy” wysłać dwie wiadomości SMS na numer o podwyższonej opłacie, o łącznej wartości ponad 60 zł brutto. W zamian mamy otrzymać specjalne kody, które należy wpisać w odpowiednie miejsce na stronie.

Obraz
© Eset

Według analityków, twórcy fałszywego profilu działają wyjątkowo podstępnie - nie dość, że stworzyli profil, który podszywa się pod oficjalny fanpage Anny Lewandowskiej, to dodatkowo do promocji swojej strony wykorzystują oficjalny profil Anny Lewandowskiej. Komentarze umieszczane na profilu żony Roberta Lewandowskiego mogą sugerować mniej spostrzegawczym internautom, że są to wiadomości stworzone przez oficjalny fanpage.

Chcesz uniknąć kłopotów w sieci? Zawsze zachowaj czujność przy klikaniu w nadzwyczaj okazyjne oferty czy posty oferujące darmowe zakupy. Jeśli jednak już wysłałeś płatnego SMS-a, a na przyszłość chcesz uniknąć niepotrzebnych kosztów, warto zablokować usługi SMS premium.

O fałszywym profilu oraz działaniach osób, które go stworzyły, firma ESET poinformowała oficjalny profil Anny Lewandowskiej i Facebooka.

Źródło: ESET

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (35)