ycipk-45ko5p

5G: Play, Orange i T-Mobile z testami w nowych miastach. Lublin, Toruń i Kraków z dostępem do nowej technologii

Polscy operatorzy będą testować sieć 5G w nowych miastach. Dla części z mieszkańców to szansa na to, by przekonać się, jak działać będzie nowa technologia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
5G testowane w kolejnych polskich miastach
5G testowane w kolejnych polskich miastach (iStock.com)
ycipk-45ko5p

5G działa i nie smaży mózgu - my sprawdziliśmy to w redakcji. Niedługo więcej osób będzie mogło przeprowadzić podobne testy. Jak ujawnił Play, trwają już testy konsumenckie sieci 5G w Toruniu. Co ważne, chętni mogą się do nich zgłaszać.

Należy wysłać zgłoszenie na adres pr@play.pl. W wiadomości chętni muszą zamieścić takie informacje jak imię, nazwisko, numer telefonu, adres oraz uzasadnienie, dlaczego akurat oni chcą sprawdzić 5G na własnej skórze.

ycipk-45ko5p

Zobacz też: Co to jest 5G i jak ułatwi życie?

5G: Play w Toruniu, Orange w Lublinie, a T-Mobile w Krakowie

Testy przeprowadzają też inni operatorzy. Orange wybrał Lublin. Do stolicy województwa niezbędny sprzęt dostarczy Nokia. Co ciekawe, dzięki temu operator będzie mógł sprawdzić urządzenia od wszystkich kluczowych dostawców. Wcześniej pracowano na technologii Huawei i Ericsson. Szczegóły na temat testów mają zostać ujawnione 24 października.

ycipk-45ko5p

Z kolei T-Mobile działa z testową siecią 5G w Krakowie.

"W siedzibie centrum innowacyjności hub:raum T-Mobile uruchomił kolejną instalację 5G. Sieć, zbudowana z wykorzystaniem pikokomórek firmy Nokia, posłuży startupom skupionym w hub:raum do rozwoju innowacyjnych projektów wykorzystujących technologię Edge Computing" - czytamy w komunikacie.

Unia Europejska wymaga, by już do 2020 r. przynajmniej jedno duże miasto w każdym kraju członkowskim było pokryte siecią 5G. Jeszcze niedawno wiceminister cyfryzacji Wanda Buk zapowiedziała, że uda się dotrzymać tego terminu. Na 2020 rok zapowiedziano kluczową aukcję mającą na celu rozdzielenie pasm pod 5G operatorom.

źródło: wirtualnemedia.pl

ycipk-45ko5p
Polub WP Tech
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-45ko5p

ycipk-45ko5p
ycipk-45ko5p