Zbliża się 50. rocznica lądowania na Księżycu. Kosmiczne dokumenty na National Geographic

Zbliża się 50. rocznica lądowania na Księżycu. Kosmiczne dokumenty na National Geographic
Źródło zdjęć: © Youtube.com
Adam Bednarek

03.07.2019 18:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

We wtorek 2 lipca na National Geographic można było obejrzeć dokument "Apollo: droga na Księżyc". To początek "kosmicznej" serii filmów, opowiadających nie tylko o lądowaniu na Księżycu, do którego doszło 20 lipca 1969 roku.

Zanim obchodzić będziemy 50. rocznicę lądowania na Księżycu, na National Geographic w każdy wtorek będzie można zobaczyć dokument opowiadający o tamtych wydarzeniach. Cykl rozpoczął się dokumentem "Apollo: droga na Księżyc". Co zobaczymy w kolejnych odcinkach?

Armstrong – człowiek z Księżyca - premiera we wtorek 9 lipca o godz. 21:00

To godzinny dokument poświęcony pierwszemu człowiekowi na Księżycu. Jedyny oficjalny biograf Armstronga, członkowie jego rodziny i koledzy spotkali się z ekipą National Geographic, aby podzielić się wspomnieniami dotyczącymi Neila Armstronga. Zobaczymy niepublikowane wcześniej nagrania wywiadów z Neilem Armstrongiem, zrealizowane w ostatnich latach jego życia. Będzie można poznać bardziej prywatną część bohatera.

Katastrofa Challengera - emisja we wtorek 9 lipca o godz. 22:00

Dokument poświęcony katastrofie Challengera. Wahadłowiec kosmiczny eksplodował zaraz po starcie, a całe wydarzenie na żywo śledzili widzowie telewizji.

Apollo: na podbój kosmosu - premiera we wtorek 16 lipca o godz. 21:00

To druga część dokumentu pozwalającego zajrzeć za kulisy misji Apollo. Poznamy początkowe etapy projektu realizowanego w cieniu zimnowojennej zawieruchy - od katastrofy Apolla 1 do sukcesu misji Apollo 8. Jak zapowiada stacja, film wykorzystuje najnowsze rozwiązania i technologie, aby w nowatorski sposób przedstawić historię przygotowań do lotu na Księżyc oraz jego przebieg.

Tajemnice pierścieni Saturna - premiera we wtorek 16 lipca o godz. 22:00

Dokument, w którym zobaczymy podsumowanie informacji zebranych przez sondę Cassini. Dzięki niej dowiedzieliśmy się sporo nowych rzeczy o Saturnie i jego pierścieniach.

W stronę Jowisza - premiera we wtorek 23 lipca o godz. 22:00

W tym dokumencie naukowcy zastanawiają się, czy księżyc Jowisza - Europa - to miejsce nadające się do życie. Twórcy opowiedzą również o planach wysłania sondy Europa Clipper.

Dotrzeć na Księżyc - premiera we wtorek 30 lipca o godz. 21:00

Historia pierwszego zbudowanego przez cywili statku kosmicznego, który miał wylądować na Księżycu. Materiały archiwalne, wywiady i animacje pozwolą zrozumieć, ile trzeba poświęcić, żeby zrealizować takie marzenie

Misja Pluton: nowe odkrycia - premiera we wtorek 30 lipca o godz. 22:00

14 lipca 2015 roku sonda New Horizons zakończyła trwającą niemal dekadę podróż przez zewnętrzną część Układu Słonecznego do Plutona. W 2015 roku National Geographic przygotował program, który przybliżał kulisy ambitnego projektu zbadania tajemniczej planety karłowatej z bliska. Wiele pytań pozostawało jednak bez odpowiedzi. Twórcy wzbogacili dokument o najnowsze odkrycia naukowców zaangażowanych w projekt, wysokiej jakości zdjęcia Plutona i relację z innego przelotu w jego sąsiedztwie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)