Zbliża się 50. rocznica lądowania na Księżycu. Kosmiczne dokumenty na National Geographic

Zbliża się 50. rocznica lądowania na Księżycu. Kosmiczne dokumenty na National Geographic

Zbliża się 50. rocznica lądowania na Księżycu. Kosmiczne dokumenty na National Geographic
Źródło zdjęć: © Youtube.com
Adam Bednarek
03.07.2019 18:30

We wtorek 2 lipca na National Geographic można było obejrzeć dokument "Apollo: droga na Księżyc". To początek "kosmicznej" serii filmów, opowiadających nie tylko o lądowaniu na Księżycu, do którego doszło 20 lipca 1969 roku.

Zanim obchodzić będziemy 50. rocznicę lądowania na Księżycu, na National Geographic w każdy wtorek będzie można zobaczyć dokument opowiadający o tamtych wydarzeniach. Cykl rozpoczął się dokumentem "Apollo: droga na Księżyc". Co zobaczymy w kolejnych odcinkach?

Armstrong – człowiek z Księżyca - premiera we wtorek 9 lipca o godz. 21:00

To godzinny dokument poświęcony pierwszemu człowiekowi na Księżycu. Jedyny oficjalny biograf Armstronga, członkowie jego rodziny i koledzy spotkali się z ekipą National Geographic, aby podzielić się wspomnieniami dotyczącymi Neila Armstronga. Zobaczymy niepublikowane wcześniej nagrania wywiadów z Neilem Armstrongiem, zrealizowane w ostatnich latach jego życia. Będzie można poznać bardziej prywatną część bohatera.

Katastrofa Challengera - emisja we wtorek 9 lipca o godz. 22:00

Dokument poświęcony katastrofie Challengera. Wahadłowiec kosmiczny eksplodował zaraz po starcie, a całe wydarzenie na żywo śledzili widzowie telewizji.

Apollo: na podbój kosmosu - premiera we wtorek 16 lipca o godz. 21:00

To druga część dokumentu pozwalającego zajrzeć za kulisy misji Apollo. Poznamy początkowe etapy projektu realizowanego w cieniu zimnowojennej zawieruchy - od katastrofy Apolla 1 do sukcesu misji Apollo 8. Jak zapowiada stacja, film wykorzystuje najnowsze rozwiązania i technologie, aby w nowatorski sposób przedstawić historię przygotowań do lotu na Księżyc oraz jego przebieg.

Tajemnice pierścieni Saturna - premiera we wtorek 16 lipca o godz. 22:00

Dokument, w którym zobaczymy podsumowanie informacji zebranych przez sondę Cassini. Dzięki niej dowiedzieliśmy się sporo nowych rzeczy o Saturnie i jego pierścieniach.

W stronę Jowisza - premiera we wtorek 23 lipca o godz. 22:00

W tym dokumencie naukowcy zastanawiają się, czy księżyc Jowisza - Europa - to miejsce nadające się do życie. Twórcy opowiedzą również o planach wysłania sondy Europa Clipper.

Dotrzeć na Księżyc - premiera we wtorek 30 lipca o godz. 21:00

Historia pierwszego zbudowanego przez cywili statku kosmicznego, który miał wylądować na Księżycu. Materiały archiwalne, wywiady i animacje pozwolą zrozumieć, ile trzeba poświęcić, żeby zrealizować takie marzenie

Misja Pluton: nowe odkrycia - premiera we wtorek 30 lipca o godz. 22:00

14 lipca 2015 roku sonda New Horizons zakończyła trwającą niemal dekadę podróż przez zewnętrzną część Układu Słonecznego do Plutona. W 2015 roku National Geographic przygotował program, który przybliżał kulisy ambitnego projektu zbadania tajemniczej planety karłowatej z bliska. Wiele pytań pozostawało jednak bez odpowiedzi. Twórcy wzbogacili dokument o najnowsze odkrycia naukowców zaangażowanych w projekt, wysokiej jakości zdjęcia Plutona i relację z innego przelotu w jego sąsiedztwie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)