Zasilacz awaryjny UPS jak listwa zasilająca

Zasilacz awaryjny UPS jak listwa zasilająca

Zasilacz awaryjny UPS jak listwa zasilająca
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
07.05.2014 13:58, aktualizacja: 07.05.2014 14:16

PowerWalker, producent zasilaczy awaryjnych, wprowadził na polski rynek serię zasilaczy zbliżonych wyglądem do „standardowej” listwy zasilającej. Modele VFD 600 APFC i VFD 800 APFC znajdą swoje zastosowanie w domu lub małej firmie.

Zasilacz VFD 80. APFC jest typem zasilacza Off-Line, którego moc rzeczywista wynosi 480W. Urządzenie, podobnie jak większość modeli, zostało wyposażone w gniazda typu francuskiego (z bolcem uziemiającym). Nie wymaga także stosowania żadnych adapterów jeśli chcemy podłączyć urządzenie typu drukarka, router itp.

UPS nadaje się do awaryjnego podtrzymywania zasilania 23. V w przypadku zaniku napięcia w sieci takich urządzeń jak: komputer PC, laptop, monitor, router. Po wykryciu spadku napięcia, w ciągu maksymalnie 8 ms przełącza się na tryb akumulatorowy i zaczyna dostarczać energię zgromadzoną w baterii do zasilania podłączonych urządzeń.

Urządzenie posiada 6 gniazd wyjściowych, w tym 4 z podtrzymaniem awaryjnym z baterii. Pozostałe 2 gniazda, nie są sprzężone z baterią UPS-a i działają jak zwykła listwa zasilająca. Zasilacz współpracuje z komputerami wyposażonymi w zasilacze z aktywnym PFC (APFC). Funkcję tę docenią szczególnie profesjonalni gracze, których „maszyny”. wyposażone w zasilacze APFC są wyjątkowo czułe na zanik napięcia.

W przypadku stosowania zasilaczy APFC, zalecane jest stosowanie UPS-ów o podwójnej mocy rzeczywistej, względem zasilacza w komputerze. UPS ze wsparciem APFC umożliwia utrzymanie stosunku jeden do jednego.

Cena: 500 zł.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)