Zasilacz awaryjny UPS jak listwa zasilająca

Zasilacz awaryjny UPS jak listwa zasilająca
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

07.05.2014 13:58, aktual.: 07.05.2014 14:16

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

PowerWalker, producent zasilaczy awaryjnych, wprowadził na polski rynek serię zasilaczy zbliżonych wyglądem do „standardowej” listwy zasilającej. Modele VFD 600 APFC i VFD 800 APFC znajdą swoje zastosowanie w domu lub małej firmie.

Zasilacz VFD 80. APFC jest typem zasilacza Off-Line, którego moc rzeczywista wynosi 480W. Urządzenie, podobnie jak większość modeli, zostało wyposażone w gniazda typu francuskiego (z bolcem uziemiającym). Nie wymaga także stosowania żadnych adapterów jeśli chcemy podłączyć urządzenie typu drukarka, router itp.

UPS nadaje się do awaryjnego podtrzymywania zasilania 23. V w przypadku zaniku napięcia w sieci takich urządzeń jak: komputer PC, laptop, monitor, router. Po wykryciu spadku napięcia, w ciągu maksymalnie 8 ms przełącza się na tryb akumulatorowy i zaczyna dostarczać energię zgromadzoną w baterii do zasilania podłączonych urządzeń.

Urządzenie posiada 6 gniazd wyjściowych, w tym 4 z podtrzymaniem awaryjnym z baterii. Pozostałe 2 gniazda, nie są sprzężone z baterią UPS-a i działają jak zwykła listwa zasilająca. Zasilacz współpracuje z komputerami wyposażonymi w zasilacze z aktywnym PFC (APFC). Funkcję tę docenią szczególnie profesjonalni gracze, których „maszyny”. wyposażone w zasilacze APFC są wyjątkowo czułe na zanik napięcia.

W przypadku stosowania zasilaczy APFC, zalecane jest stosowanie UPS-ów o podwójnej mocy rzeczywistej, względem zasilacza w komputerze. UPS ze wsparciem APFC umożliwia utrzymanie stosunku jeden do jednego.

Cena: 500 zł.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także