Zachód słońca na innej planecie? NASA pokazała, jak to wygląda [Zobacz wideo]

Zachód słońca na innej planecie? NASA pokazała, jak to wygląda [Zobacz wideo]
Źródło zdjęć: © YouTube.com
Karolina Modzelewska

28.06.2020 09:33, aktual.: 28.06.2020 09:46

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nagranie NASA przedstawia piękno zachodów słońca na innych planetach. Krótkie wideo pozwala na chwilę przenieść się do zupełnie innego świata i zobaczyć, w jaki sposób słońce znika za horyzontem m.in. Marsa, Wenus, Urana, Saturna.

NASA opublikowała nagranie, które udowadnia, że zachody słońca mogą być naprawdę bardzo różne. Gdybyśmy obserwowali je na Uranie, wówczas patrzylibyśmy na bogatą paletę odcieni błękitu i turkusu.

NASA pokazuje zachody słońca na innych planetach

- Ten niebiesko-zielony kolor powstaje za sprawą interakcji światła słonecznego z atmosferą planety – informuje NASA.

Równie ciekawe barwy można zaobserwować na Marsie czy Wenus. Całe nagranie powstało za sprawą planetologa Geronimo Villanuevy, który zajmuje się m.in. tworzeniem symulacji i modelowaniem atmosfery Urana. Robi to na wypadek, gdyby NASA postanowiła kiedyś dokładnie zbadać atmosferę lodowego olbrzyma. Villanueva przetestował technologię modelowania komputerowego, tworząc zachody słońca.

Efekty jego pracy możemy zobaczyć w postaci dwóch filmów. Jeden z nich pokazuje niebo, a oglądający mają wrażenie, jakby patrzyli przez obiektyw aparatu. Drugie nagranie pokazuje zachody w taki sposób, że można poczuć się, jak na powierzchni innej planety.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)