Wyniki wyborów 2020. Trzaskowski wygrywa z Dudą w Google

Wyniki wyborów 2020. Trzaskowski wygrywa z Dudą w Google

Wyniki wyborów 2020. Trzaskowski wygrywa z Dudą w Google
Źródło zdjęć: © Getty Images
29.06.2020 10:08, aktualizacja: 29.06.2020 11:03

Wybory 2020 zakończą się drugą turą, w której zmierzy się prezydent Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski. Sondaż prezydencki nie jest jednoznaczny w kwestii tego, kto zwycięży, jednak Google wskazuje niemal totalne zwycięstwo jednego z kandydatów.

Jeżeli zainteresowanie kandydatami w wyszukiwarce Google przekładałoby się na wyniki wyborów, to Rafał Trzaskowski miałby szansę na zwycięstwo już w pierwszej turze, co pokazywały dane z zeszłego tygodnia. Google jednak nie mierzy poparcia, a jedynie zainteresowanie kandydatami i tematami im bliskimi.

Dane zebrane w Google Trends jednoznacznie wskazują, że przejście Rafała Trzaskowskiego do II tury wyborów prezydenckich, wzbudziło gwałtowny wzrost zainteresowania wśród internautów, które (chociaż na niższym poziomie) wciąż się utrzymuje.

Obraz
© Google

Czego Polacy chcą dowiedzieć się o kandydacie, który zawalczy z obecnym prezydentem w II turze? Najwięcej zapytań dotyczy prywatnego życia prezydenta - małżonki, dzieci oraz szczegółów na temat samego prezydenta Warszawy. Jednak poza stroną prywatną wyborców interesuje również sztab, partia Trzaskowskiego czy jego wystąpienie na wieczorze wyborczym.

Co ciekawe, niedługo po ogłoszeniu wyników I tury wyborów prezydenckich wzrosło również zainteresowanie innym kandydatem - Krzysztofem Bosakiem. Internauci szukali informacji na jego temat tak samo często, jak tych dotyczących prezydenta Dudy.

Popularność w sieci zyskał również Szymon Hołownia. Pozostali kandydaci cieszyli się w wyszukiwarce zainteresowaniem proporcjonalnym do wyników, które otrzymali w wyborach prezydenckich.

Co ciekawe "zwycięstwo" Rafała Trzaskowskiego w Google jest totalne, gdy spojrzymy na dane wyszukiwania według regionu w ostatnich 7 dniach. Prezydent Warszawy wzbudziła zainteresowanie we wszystkich regonach Polski i jest najczęściej wyszukiwanym kandydatem.

Czy tak duże zainteresowanie przełoży się na wyniki II tury wyborów? Najnowszy sondaż prezydencki dla WP pokazuje, że walka będzie bardzo wyrównana.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)