Wyniki wyborów 2020. Trzaskowski wygrywa z Dudą w Google

Strona głównaWyniki wyborów 2020. Trzaskowski wygrywa z Dudą w Google
29.06.2020 10:08
Wyniki wyborów 2020. Trzaskowski wygrywa z Dudą w Google
Źródło zdjęć: © Getty Images

Wybory 2020 zakończą się drugą turą, w której zmierzy się prezydent Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski. Sondaż prezydencki nie jest jednoznaczny w kwestii tego, kto zwycięży, jednak Google wskazuje niemal totalne zwycięstwo jednego z kandydatów.

Jeżeli zainteresowanie kandydatami w wyszukiwarce Google przekładałoby się na wyniki wyborów, to Rafał Trzaskowski miałby szansę na zwycięstwo już w pierwszej turze, co pokazywały dane z zeszłego tygodnia. Google jednak nie mierzy poparcia, a jedynie zainteresowanie kandydatami i tematami im bliskimi.

Dane zebrane w Google Trends jednoznacznie wskazują, że przejście Rafała Trzaskowskiego do II tury wyborów prezydenckich, wzbudziło gwałtowny wzrost zainteresowania wśród internautów, które (chociaż na niższym poziomie) wciąż się utrzymuje.

308519271833890017
Źródło zdjęć: © Google

Czego Polacy chcą dowiedzieć się o kandydacie, który zawalczy z obecnym prezydentem w II turze? Najwięcej zapytań dotyczy prywatnego życia prezydenta - małżonki, dzieci oraz szczegółów na temat samego prezydenta Warszawy. Jednak poza stroną prywatną wyborców interesuje również sztab, partia Trzaskowskiego czy jego wystąpienie na wieczorze wyborczym.

Co ciekawe, niedługo po ogłoszeniu wyników I tury wyborów prezydenckich wzrosło również zainteresowanie innym kandydatem - Krzysztofem Bosakiem. Internauci szukali informacji na jego temat tak samo często, jak tych dotyczących prezydenta Dudy.

Popularność w sieci zyskał również Szymon Hołownia. Pozostali kandydaci cieszyli się w wyszukiwarce zainteresowaniem proporcjonalnym do wyników, które otrzymali w wyborach prezydenckich.

Zobacz też: Tłumy w sklepach. Przyszłość galerii handlowych dalej stoi pod znakiem zapytania

Co ciekawe "zwycięstwo" Rafała Trzaskowskiego w Google jest totalne, gdy spojrzymy na dane wyszukiwania według regionu w ostatnich 7 dniach. Prezydent Warszawy wzbudziła zainteresowanie we wszystkich regonach Polski i jest najczęściej wyszukiwanym kandydatem.

Czy tak duże zainteresowanie przełoży się na wyniki II tury wyborów? Najnowszy sondaż prezydencki dla WP pokazuje, że walka będzie bardzo wyrównana.

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)