Wizz Air zawiesza połączenia do Włoch i Izraela. Wszystko przez koronawirusa

Wizz Air zawiesza połączenia do Włoch i Izraela. Wszystko przez koronawirusa

Wizz Air zawiesza połączenia do Włoch i Izraela. Wszystko przez koronawirusa
Źródło zdjęć: © Wikimedia Commons CC BY
10.03.2020 16:06

Wizz Air to kolejne linie lotnicze, które zdecydowały się na zawieszenie lotów do Włoch. Decyzja ma związek z epidemią koronawirusa. W odpowiedzi na ogłoszenie izraelskiego rządu, węgierski przewoźnik anulował także połączenia do Tel Awiwu oraz Ejlatu.

Węgierskie linie lotnicze Wizz Air postanowiły zawiesić wszystkie połączenia do Włoch. Decyzja przewoźnika ma ścisły związek z rozprzestrzeniającą się w szybkim tempie epidemią koronawirusa. Loty do miast: Alghero, Bari, Bolonia, Katania, Mediolan Bergamo, Mediolan Malpensa, Neapol, Piza, Rzym Ciampino, Rzym Fiumicino, Turyn, Wenecja Treviso, Werona, zawieszono do 3 kwietnia.

Od 12 do 23 marca zawieszone zostały także loty z Katowic, Krakowa i Warszawy do Tel Awiwu i Ejlatu. Decyzja ta związana jest z ogłoszoną przez izraelski rząd 14-dniową kwarantanną dla wszystkich pasażerów przylatujących do Izraela. Od czwartku obcokrajowcy przekroczą granice tego kraju tylko pod warunkiem, iż udowodnią, że posiadają środki i możliwości na poddanie się izolacji domowej.

- Klienci, którzy dokonali rezerwacji bezpośrednio na stronie wizzair.com lub za pośrednictwem aplikacji otrzymają powiadomienie pocztą elektroniczną, w którym zaoferowana zostanie im bezpłatna zmiana rezerwacji, pełny zwrot kosztów lub zwrot 120 procent pierwotnej wartości rezerwacji na konto Wizz Air - poinformowały linie lotnicze w specjalnym oświadczeniu.

Przedstawiciele linii podkreślili, że będą informować wyłącznie tych klientów, którzy dokonali rezerwacji na stronie przewoźnika lub w aplikacji mobilnej. - Pasażerowie, którzy dokonali rezerwacji za pośrednictwem biur podróży lub agencji, powinni skontaktować się z firmą, w której wykupili bilety - oświadcza Wizz Air.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)