Wizz Air nie stosował się do przepisów. Linie mogły dostać zakaz lotów

Wizz Air nie stosował się do przepisów. Linie mogły dostać zakaz lotów

Wizz Air bliski zakazu lotów do Grecji. Nie sprawdzał kodów QR
Wizz Air bliski zakazu lotów do Grecji. Nie sprawdzał kodów QR
Źródło zdjęć: © Flickr
05.08.2020 09:41

Wizz Air nie sprawdzał, czy pasażerowie lecący do Grecji posiadają specjalne kody QR uprawniające ich do przekroczenia granicy tego kraju. Węgierski przewoźnik otrzymał za to zakaz lotów do Aten. Ostatecznie linie doszły do porozumienia z greckim rządem.

Władze Grecji poinformowały, że linie lotnicze Wizz Air nie stosowały się do lokalnych przepisów polegających na sprawdzaniu, czy pasażerowie wybierający się na wakacje do tamtejszego kraju posiadają specjalne kody QR. W konsekwencji wielu z nich nie mogło przekroczyć granicy.

W związku z niedopilnowaniem obowiązków przez węgierskiego przewoźnika, Grecja ogłosiła, że samoloty Wizz Air w dniach od 2 do 14 sierpnia otrzymają zakaz realizowania swoich lotów z lotniska w Atenach.

Nie minęło kilka godzin, jak linie lotnicze doszły do porozumienia z władzami Grecji i zakaz został zniesiony. Węgierska firma zachęca teraz swoich klientów do wypełniania formularza PLF (Passenger Locator Form), co jest niezbędne do otrzymania kodu QR, pozwalającego na przekroczenie granicy z Grecją. Wizz Air zapewnił, że będzie od teraz sprawdzał wszystkich pasażerów przed wejściem na pokład.

Grecja otworzyła swoje granice dla turystów (bez obowiązku odbywania kwarantanny) 1 lipca 2020 roku. Każdy, kto chce odwiedzić ten kraj, musi wejść na stronę travel.gov.gr i wypełnić specjalny formularz pasażera PLF (Passenger Locator Form) co najmniej 24 godziny przed wylotem.

W formularzu należy podać m.in. miejsce przekroczenia granicy oraz miejscowość, w której będziemy przebywać w Grecji. Po poprawnym wypełnieniu dokumentu zostanie wygenerowany specjalny kod QR, który należy zachować do kontroli.

Źródło artykułu:Informacja prasowa
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)