We Francji zapalił się kolejny smartfon. AP: "To nie Note 7, ale też urządzenie Samsunga"

We Francji zapalił się kolejny smartfon. AP: "To nie Note 7, ale też urządzenie Samsunga"07.11.2016 19:01
We Francji zapalił się kolejny smartfon. AP: "To nie Note 7, ale też urządzenie Samsunga"
Źródło zdjęć: © flickr.com

Czterolatek bawił się smartfonem Samsunga, a gdy oddał go matce, z urządzenia zaczął unosić się dym - informuje agencja Associated Press. Nie był to jednak felerny Galaxy Note 7, a inny telefon koreańskiego producenta.

Agencja AP poinformowała, że 6 listopada doszło do zapłonu smartfonu Samsunga. Był to model Galaxy J5, który do tej pory nie miał problemów z bateriami.

Lamya Bouyirdane opowiadała AP, że jej czteroletni syn bawił się smartfonem, a gdy go zwrócił, urządzenie było bardzo rozgrzane. W końcu zaczął unosić się z niego dym i doszło do eksplozji. Według zapewnień Bouyirdane, telefon został kupiony w czerwcu na jednej ze stron z przecenionym sprzętem.

Pochodzenie urządzenia jest tu ważne, bo nie wiadomo, czy była w nim oryginalna bateria albo czy były stosowane oryginalne akcesoria.

Samsung już zapowiedział, że przyjrzy się sprawie.

"Nie jesteśmy w stanie wypowiedzieć się na temat tego konkretnego incydentu dopóki nie otrzymamy urządzenia i nie poddamy go szczegółowym badaniom - powiedział nam rzecznik prasowy producenta, Olaf Krynicki. - Bezpieczeństwo klientów pozostaje naszym priorytetem. Chcemy współpracować z każdym klientem, który doświadczył problemów związanych z produktem Samsung w celu zbadania sprawy i zapewnienia mu wsparcia".

Samsung przeżywa obecnie jeden z największych kryzysów, jakie w ostatnich latach dotknęły branżę urządzeń mobilnych. Na początku września ogłosił, że z powodu kilkudziesięciu przypadków eksplozji Galaxy Note 7, wstrzymuje sprzedaż tych urządzeń na całym świecie. Próba wymiany felernych urządzeń spełzła na niczym - wymienione urządzenia także się zapalały. W końcu Samsung podjął radykalną decyzję o zakończeniu produkcji tego modelu.

Czy to znaczy, że właściciele wszystkich smartfonów Samsunga powinni teraz martwić się o swoje bezpieczeństwo? Nie. W mediach już pojawialy się doniesienia o tym, że eksplodował Galaxy Note 7, a po chwili okazywało się, że to całkiem inne urządzenie. Zanim zaczniemy panikować warto poczekać, aż poznamy więcej faktów w tej sprawie.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)