Wciągająca zabawa na deskorolce elektrycznej. Kiedy zaczniesz - trudno przestać

Deskorolka elektryczna to sposób na aktywny wypoczynek na zewnątrz - dla dorosłych i dzieci
Deskorolka elektryczna to sposób na aktywny wypoczynek na zewnątrz - dla dorosłych i dzieci
Źródło zdjęć: © Flickr

28.04.2021 15:22, aktual.: 06.03.2024 21:15

Tradycyjne jednoślady wciąż są bardzo popularne, jednak na rynku znajdziemy też wiele innych ciekawych pojazdów, które zapewnią świetną zabawę nie tylko maluchom. Jednym z nich jest elektryczna deskorolka.

Zamiast roweru rozrywka w nowoczesnym stylu

Deskorolka elektryczna to doskonały, nowoczesny gadżet pełen bajerów. Typowe modele wyglądają nieco inaczej niż tradycyjne sprzęty napędzane siłą mięśni: mają dwa duże koła i odpowiednio wyprofilowaną deskę skierowaną prostopadle do kierunku jazdy (w przeciwieństwie do tradycyjnych modeli na kauczukowych kółkach). Już niebawem swobodniej będziemy się przemieszczać i spędzać czas na otwartej przestrzeni, może więc to dobry moment na nową przygodę? Ten gadżet spełni oczekiwania fanów takich produkcji jak "Powrót do przyszłości" i może być inspiracją na prezent komunijny.

Jeżdżą same, ale utrzymanie na nich równowagi również wymaga wprawy. Tego typu sprzęty potrafią rozwinąć prędkość nawet do kilkudziesięciu kilometrów na godzinę, dlatego dla dziecka warto wybrać model wolniejszy, ale solidniejszy. Niektóre egzemplarze mogą być sterowane smartfonem i zawierają kolorowe oświetlenie LED (które docenisz w czasie popołudniowych i wieczornych przejażdżek) oraz głośniki. Im wyższa półka, tym lepiej wybrane modele radzą sobie z jazda pod górkę, a regulacja tempa jazdy jest płynniejsza. Maksymalna prędkość polecanych modeli to ok. 15 kilometrów na godzinę, ale np. dla maluchów są dostępne urządzenia wolniejsze albo z możliwością kontrolowania przez opiekuna maksymalnej prędkości.

Elektryczna deskorolka

Hoverboard w niczym nie przypomina tradycyjnej deskorolki. To pojazd samopoziomujący, na którym stoimy. Posiada dwa koła oraz żyroskop i elektryczne podzespoły, które wykrywają nasz ruch i wprawiają urządzenie w ruch. Kiedy pochylimy się do przodu, pojazd zaczyna jechać. Kierunek jazdy jest zatem uwarunkowany od odpowiedniego nachylenia naszego ciała. Poruszanie się na deskorolce elektrycznej jest zatem sporym sprawdzianem dla naszej równowagi. Hoverboard nadaje się dla starszych dzieci, które z pewnością oszaleją na jego punkcie.

Choć jazda na takiej desce może z początku sprawiać trudności, ale kiedy już kierowanie nią będzie coraz łatwiejsze, poruszanie się na nim będzie niesamowitą przyjemnością. Jeśli planujesz zakup takiej deskorolki dla swojego dziecka i sam spróbujesz jazdy na nim, możesz być na tyle zachwycony, że stanie się jedną z ulubionych aktywności poza domem.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie