Uważaj na faktury z Play! To może być oszustwo!

Uważaj na faktury z Play! To może być oszustwo!23.11.2016 17:35
Uważaj na faktury z Play! To może być oszustwo!
Źródło zdjęć: © Fotolia | georgejmclittle

Klienci sieci komórkowej Play, jak i osoby z nią niezwiązane, otrzymują e-maile z fałszywymi fakturami, w których oszuści podszywają się pod operatora. Oprócz podrobionych faktur e-maile mogą zawierać też wirusy. Nie otwieraj ich!

E-maile z podrobionymi fakturami z sieci Play przychodzą nie tylko do abonentów tej sieci, ale też do innych osób. W przypadku tego ataku zagrożeniem jest już samo otworzenie załącznika dołączonego wiadomości. Fałszywe faktury, w formacie pdf, zawierają wirusa, który może zablokować komputer.

Uwaga! Emaile od Play mogą zawierać wirusy!

Prawidłowe wiadomości z fakturami od Play są wysyłane z adresu awizo@mojefinanseplay.pl, jeśli adres jest inny, to wysłana z niego wiadomość może zawierać wirusa. Nasż czujność powinna też zwrócić inna niż zwykle kwota do zapłaty. W tym wypadku nie wolno otwierać załącznika znajdującego się w wiadomości i od razu całkiem ją usunąć. Oczywiście nie nalezy też płacić, bo wskazane konto jest także nieprawidłowe.

Jeśli dostaniesz e-mail z Play sprawdź uważnie, z jakiego adresu przyszedł, a przed otwarciem wiadomości i pobraniem załączników upewnij się, że masz działający program antywirusowy.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)