Trwa ładowanie...
dnswa0s

Uwaga na taki SMS. Groźne oszustwo powraca, a przestępcy próbują być coraz sprytniejsi

Powraca oszustwo na SMS wykorzystujące sytuację związaną z koronawirusem. Wzmożona ilość zamówień i przesyłek internetowych w ostatnim czasie zaowocowała niestety także tym, że przestępczy sięgnęli po raz kolejny po oszustwo "na kuriera".
Share
Oszustwo SMS "na kuriera" powraca
Oszustwo SMS "na kuriera" powracaŹródło: WP.PL
dnswa0s

Oszustwa "na kuriera", w ramach którego otrzymujemy wiadomość SMS z prośbą o uregulowanie płatności nie jest niczym nowym. Od kilku miesięcy zgłaszane są przypadki osób, które straciły w ten sposób nawet kilka tysięcy złotych.

Odkąd epidemia koronawirusa z Wuhan stała się realnym zagrożeniem dla Polaków, sklepy zachęcają do przerzucenia się na zakupy online. Wielu z nas decyduje się zamawiać większość produktów przez internet, a kurierzy mają tym samym więcej pracy. Nic dziwnego, że przestępcy próbują żerować na nieostrożnych osobach, które czekają na swoje przesyłki.

dnswa0s

Otrzymaliśmy wczoraj wieczorem wiadomość, z której wynika, że "z powodu procedur BHP" zwiększył się koszt dostawy naszej paczki. W wiadomości jest też link przekierowujący na fałszywą stronę płatności.

   Archiwum prywatne
Źródło: Archiwum prywatne

Tym sposobem oszuści próbują pozyskać dane logowania do kont bankowych lub dodać odbiorcę przelewu do zaufanych, dzięki czemu kolejne przelewy na to konto nie będą musiały być potwierdzane. Przestępcy mogą w ten sposób również wyłudzać nasze dane logowania do innych serwisów lub instalować niebezpieczne oprogramowanie.

Zalecamy ostrożność - nigdy nie klikajcie w linki z nieznanych lub podejrzanych źródeł. Uważajcie na wiadomości o nacechowaniu emocjonalnym i nie logujcie się do bankowości internetowej ze stron innych niż waszego banku.

dnswa0s

Zobacz też: Koronawirus a praca zdalna. Eksperci ostrzegają

dnswa0s

Podziel się opinią

Share
dnswa0s
dnswa0s
Więcej tematów