Trwa ładowanie...
ycipk-1os9fe

USA. Pentagon ma plan, jak przerobić dowolny samolot na autonomiczny

Pentagon ma plan, jak szybko przemienić dowolny samolot w autonomiczną maszynę w zaledwie kilka godzin. Z pomocą ROBOpilota będzie to można osiągnąć bez ingerencji w systemy elektroniczne i mechaniczne.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dowolny samolot będzie mógł wziąć udział w misjach amerykańskiego wojska, dzięki specjalnemu oprogramowaniu
Dowolny samolot będzie mógł wziąć udział w misjach amerykańskiego wojska, dzięki specjalnemu oprogramowaniu (Pixabay.com)
ycipk-1os9fe

Inżynierowie pracujący na zlecenie Pentagonu rozwijają projekt o nazwie ROBOpilot. Dzięki niemu można będzie szybko zainstalować odpowiednie oprogramowanie na pokładzie dowolnego samolotu, które przemieni maszynę w zdalnie sterowany lub autonomiczny pojazd latający.

Założeniem programu jest możliwość przemienienia każdej latającej maszyny w autonomiczny pojazd, w tym zwykłych samolotów załogowych, których jest obecnie najwięcej w powietrzu. Po zainstalowaniu robota, jego rolą byłoby wykonywanie tych samych czynności, które leżą w kompetencji ludzkich pilotów.

Jak zapewniają inżynierowie, instalacja ROBOpilota byłaby bardzo prosta, a dzięki temu również możliwe będzie wykonywanie dowolnych misji - transportu żołnierzy czy sprzętu - inną maszyną niż wojskowa.

ycipk-1os9fe

Pentagon nie ukrywa że w przyszłości liczy na to, żeby autonomiczne maszyny i zaawansowane roboty przejmowały niebezpieczne zadania wojskowe. Trwają pracę nad robotami ATLAS i Valkyrie. I chociaż ich głównym celem ma być niesienie pomocy potrzebującym, to USA nie wyklucza wykorzystania ich również na polu walki.

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-1os9fe

ycipk-1os9fe
ycipk-1os9fe