USA. Huragan Dorian wkrótce dotrze na Florydę. NASA publikuje nagranie

USA. Huragan Dorian wkrótce dotrze na Florydę. NASA publikuje nagranie30.08.2019 19:11
USA. Huragan Dorian wkrótce dotrze na Florydę. NASA publikuje nagranie
Źródło zdjęć: © NASA

NASA obserwuje huragan Dorian, który przemieszcza się w kierunku Florydy przez Atlantyk. Astronauci nagrali huragan z kosmosu z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Zobaczcie wideo.

Huragan Dorian dotrze na Florydę w niedzielę lub poniedziałek, jak szacują meteorolodzy. USA przygotowuje się na szalejący żywioł, a astronauci z NASA postanowili sfilmować, w jaki sposób huragan się przemieszcza.

Nagranie z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej zostało przechwycone w czwartek, 29 sierpnia, po czym opublikowano je na kanale NASA w serwisie YouTube. Możecie zobaczyć je poniżej:

Huragan Dorian jest poważnym zagrożeniem. Rząd USA wezwał mieszkańców Florydy do gromadzenia zapasów na okres jednego tygodnia. Huragan przemieszcza się z prędkością ok. 19 km/h, a dzisiaj rano znajdował się niecałe 500 km od Bahamów.

W ostatnim czasie NASA rejestruje sporo przypadków szalejących żywiołów. Dużo mówi się m.in. o pożarze Amazonii, ale również pożary w Afryce stanowią poważne zagrożenie dla środowiska. Zdjęcia zrobione przez NASA można zobaczyć tutaj.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)