USA. Huragan Dorian wkrótce dotrze na Florydę. NASA publikuje nagranie

USA. Huragan Dorian wkrótce dotrze na Florydę. NASA publikuje nagranie

USA. Huragan Dorian wkrótce dotrze na Florydę. NASA publikuje nagranie
Źródło zdjęć: © NASA
30.08.2019 19:11

NASA obserwuje huragan Dorian, który przemieszcza się w kierunku Florydy przez Atlantyk. Astronauci nagrali huragan z kosmosu z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Zobaczcie wideo.

Huragan Dorian dotrze na Florydę w niedzielę lub poniedziałek, jak szacują meteorolodzy. USA przygotowuje się na szalejący żywioł, a astronauci z NASA postanowili sfilmować, w jaki sposób huragan się przemieszcza.

Nagranie z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej zostało przechwycone w czwartek, 29 sierpnia, po czym opublikowano je na kanale NASA w serwisie YouTube. Możecie zobaczyć je poniżej:

Huragan Dorian jest poważnym zagrożeniem. Rząd USA wezwał mieszkańców Florydy do gromadzenia zapasów na okres jednego tygodnia. Huragan przemieszcza się z prędkością ok. 19 km/h, a dzisiaj rano znajdował się niecałe 500 km od Bahamów.

W ostatnim czasie NASA rejestruje sporo przypadków szalejących żywiołów. Dużo mówi się m.in. o pożarze Amazonii, ale również pożary w Afryce stanowią poważne zagrożenie dla środowiska. Zdjęcia zrobione przez NASA można zobaczyć tutaj.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)