ycipk-2boq9u

Pożary w Afryce. Nie tylko Amazonia stoi w ogniu - płoną lasy w Kongo i Angoli

Masowe pożary stanowią problem nie tylko Amazonii. W ostatnich tygodniach zarejestrowano coraz więcej przypadków w Angoli i Demokratycznej Republice Konga. To niestety nie pierwsza tego typu sytuacja w tym rejonie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pożary w Afryce i Ameryce Południowej. Zdjęcia satelitarne NASA
Pożary w Afryce i Ameryce Południowej. Zdjęcia satelitarne NASA (NASA)
ycipk-2boq9u

Pożary w Amazonii stanowią duże wyzwanie do służb ratunkowych. Do ich gaszenia został wykorzystany nawet Boeing 747 Supertanker, a o rozmiarze tragedii może świadczyć też fakt, że chmury dymu widać z kosmosu. To jednak nie jedyny tak poważny problem na świecie.

Jak donosi portal Bloomberg.com w ciągu 48 godzin w ostatnim tygodniu zarejestrowano prawie 7000 pożarów w Angoli i ok. 3400 pożarów w Demokratycznej Republice Kongo. W tym samym czasie w Brazylii zanotowano ok. 2100 pożarów. Na zdjęciach satelitarnych zrobionych przez NASA w ramach programu Earth Observations (NEO) można zobaczyć skalę problemu.

Pożary na świecie - raport NASA NASA
Podziel się
ycipk-2boq9u

Nie jest to niestety jedyny taki przypadek w Afryce. W zeszłym roku na podobnym obszarze zanotowano ponad 67 tysięcy pożarów. NASA tłumaczyła, że lokalna ludność przygotowuje w ten sposób ziemię pod uprawę.

Zobacz też: Brazylia w ogniu

Niestety do karczowania lasów z pomocą ognia dochodzi wciąż na całym świecie. Jak zauważyła NASA w zeszłorocznym raporcie, ta sytuacja powtarza się w Afryce, Ameryce Południowej oraz Azji - wszędzie tam, gdzie znajdują się lasy deszczowe. Niedawno pisaliśmy o skutkach takiej działalności, które dotyczyć będą całej planety. Należą do nich przede wszystkim zmniejszenie obszarów zielonych planety oraz zwiększenie poziomu CO2 w atmosferze.

ycipk-2boq9u
Polub WP Tech
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2boq9u

ycipk-2boq9u
ycipk-2boq9u