To strona wie, jakie pirackie filmy i seriale ściągałeś

To strona wie, jakie pirackie filmy i seriale ściągałeś

To strona wie, jakie pirackie filmy i seriale ściągałeś
Źródło zdjęć: © Fotolia | kaprikfoto
Bolesław Breczko
05.01.2017 11:16, aktualizacja: 05.01.2017 12:47

Zdarzyło ci się ściągnąć pirackie treści z internetu? Ta strona o tym wie. Możesz na niej sprawdzić nie tylko swoją piracką historię, ale także innej osoby. Tak samo ktoś inny może sprawdzić ciebie.

Strona iknowwhatyoudownload.com śledzi historię ściągania plików z sieci BitTorrent (w tym pirackich). Aby zobaczyć swoją historię, wystarczy na nią wejść. Strona wykryje adres IP i na tej podstawie pokaże ściągane pliki. Nie każdy plik pobierany za pomocą sieci BitTorrent musi być piracki, jest to tylko metoda na pobieranie treści, ale w rzeczywistości większość materiałów udostępnianych w ten sposób jest nielegalna.

Jeśli strona nie pokazuje żadnych wyników, może być to skutkiem kilku czynników.

  1. Na dane urządzenie nigdy nie były ściągane pliki z sieci BitTorrent.
  2. Komputer ma dynamicznie przydzielany adres IP, oznacza to, że adres zmienia się za każdym razem, gdy urządzenie łączy się z internetem. Przy takim rozwiązaniu urządzenie miało inny adres IP, gdy pliki były ściągane i inny, gdy sprawdzamy historię.
  3. Komputer łączy się przez VPN. Korzystając z usługi VPN komputer otrzymuje nowy adres IP, a dodatkowo cała jego aktywność w sieci jest szyfrowana.

Jeśli strona pokazuje nielegalne treści, a jesteś pewien, że na twój komputer nigdy nie były one ściągane, może być na to kilka odpowiedzi.

  1. Pliki były ściągane na inny komputer podłączony do tej samej sieci.
  2. Ktoś inny korzysta z twojego komputera.
  3. Ktoś włamał się do twojej sieci i ściąga przez nią pirackie treści.

Na stronie iknowwhatyoudownload.com można sprawdzić nie tylko swoją historię, ale też historię dowolnego innego komputera, którego adres IP znamy. Wystarczy wpisać go w okno wyszukiwarki.
Przypominamy, że w Polsce karane jest udostępnianie pirackich treści, a ściąganie plików z sieci BitTorrent zawsze wiąże się z równoczesnym ich udostępnianiem.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (79)