Tesla pokazuje, jak produkuje respiratory z części samochodowych [Zobacz wideo]

Tesla pokazuje, jak produkuje respiratory z części samochodowych [Zobacz wideo]
Źródło zdjęć: © East News | Ding Ting/Xinhua News/East News
Karolina Modzelewska

06.04.2020 13:46

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Elon Musk w zeszłym tygodniu informował, że dostarczy darmowy sprzęt do potrzebujących szpitali na całym świecie. W ten sposób chce wspierać walkę z COVID-19. Teraz CEO Tesli i SpaceX pokazuje, w jaki sposób respiratory są wytwarzane.

Tesla, podobnie jak firmy Ford i General Motors, zdecydowała się na przesunięcie części mocy produkcyjnych i zaangażowanie w walkę z koronawirusem. W fabrykach należących do Elona Muska, z części samochodowych powstaje sprzęt ratujący życie pacjentów z COVID-19.

Tesla produkuje wentylatory

Na niedawno opublikowanym nagraniu widać, jak inżynierowie Tesli starają się wykorzystać wszystkie możliwe elementy do tworzenia respiratorów. Podkreślają, że w budowanym sprzęcie chcą bazować na dobrze im znanych i sprawdzonych częściach.

Przykładowo respiratory Tesli wykorzystują system informacyjno-rozrywkowy z Modelu 3 do sterowania kolektorem powietrza, a ekran dotykowy montowany w pojazdach do sterowania urządzeniem.

Całe nagranie można obejrzeć tutaj:

Tesla to nie jedyny amerykański producent samochodów, który angażuje się w walkę z koronawirusem. Ford współpracuje z General Motors w celu zwiększenia produkcji respiratorów, a także wykorzystuje własne zasoby do wytwarzania sprzętu medycznego, w tym masek i specjalnych przyłbic. Wiele firm przekazuje również darowizny, które mają wspierać potrzebujące szpitale i służby medyczne.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (2)
Zobacz także