Trwa ładowanie...
d33v0zu

Koronawirus w Polsce. Mapa zarażeń. Przybywa chorych na COVID-19. Sprawdź aktualne dane

Koronawirus w Polsce rozprzestrzenia się w bardzo szybkim tempie. Ministerstwo Zdrowia każdego dnia informuje nas o nowych potwierdzonych przypadkach choroby COVID-19 w kraju. Sprawdź aktualne dane dotyczące zarażonych pacjentów na specjalnej mapie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. Mapa zakażeń
Koronawirus w Polsce. Mapa zakażeń (pokazwirusa.pl)
d33v0zu

Koronawirus został już potwierdzony u ponad 4 tysięcy pacjentów w naszym kraju. Ministerstwo Zdrowia codziennie przedstawia aktualne dane dotyczące liczby zarażeń i zgonów w Polsce. Rosnący bilans niepokoi naszych rodaków, dlatego jeśli to możliwe, zostają oni w domach, aby nie przyczyniać się do rozwoju epidemii.

Według najnowszych informacji zarażonych jest już 4 102 Polaków. Do tej pory wykonano ponad 80 tysięcy testów na obecność COVID-19. Kwarantanną objętych jest już prawie 143 tys. osób. Niestety walkę z chorobą przegrało 98 zakażonych.

d33v0zu

Wśród negatywnych wieści jest również miejsce na garść dobrych informacji. Do najważniejszych z nich z pewnością należy liczba osób wyzdrowiałych. Obecnie wynosi ona 162. Aktualne informacje na temat epidemii koronawirusa można śledzić na bieżąco za pomocą specjalnej mapy.

Koronawirus na świecie

Niepokojące doniesienia na temat rozwoju pandemii koronawirusa docierają do nas również ze świata. Łącznie odnotowano już prawie 70 tysięcy zgonów, a liczba chorych na COVID-19 przekroczyła już 1 275 000. Najwięcej zarażonych jest w USA (337 638), w Hiszpanii (131 646) oraz we Włoszech (128 948). To właśnie na Półwyspie Apenińskim odnotowano jak do tej pory największą liczbę zgonów (15 887).

Koronawirus na świecie. Mapa Materiał prasowy
Koronawirus na świecie. Mapa

Wśród osób, które zostały zarażone wirusem SARS-CoV-2 wyzdrowiało już prawie 263 tysiące pacjentów. Najwięcej zakażonych wyleczono w Chinach (77 300), w Hiszpanii (38 080) oraz w Niemczech (28 700). Najświeższe dane dotyczące rozwoju pandemii na świecie można śledzić na interaktywnej mapie opracowanej przez Johns Hopkins University.

Chcesz śledzić na bieżąco rozwój koronawirusa w Polsce? Sprawdź dedykowaną temu aplikację internetową.

Więcej na temat koronawirusa dowiesz się zapisując na nasz specjalny newsletter.

d33v0zu

Podziel się opinią

Share

Komentarze:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.

d33v0zu

d33v0zu
Więcej tematów