Trwa ładowanie...
d48idje

Tesla bije kolejne rekordy. Elon Musk ma powody do zadowolenia

Pomimo trudności na początku roku i spadku sprzedaży samochodów w I kwartale, Elon Musk ma powody do zadowolenia. Tesla pobiła kolejny rekord sprzedażowy, co przyczyniło się również do wzrostu cen akcji. Tesla podaje imponujące liczby, a Musk nie kryje zadowolenia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Elon Musk i Tesla biją rekord sprzedaży
Elon Musk i Tesla biją rekord sprzedaży (East News, Fot: Mateo-MPA-Splash/EAST NEWS)
d48idje

Na początku roku Tesla odnotowała spadek sprzedaży Modelu 3, co spowodowało duże problemy finansowe w firmie i szukanie dodatkowych środków na sfinansowanie kolejnych projektów. Jednak dane, jakie padły podczas czwartkowego spotkania podsumowującego kwartał okazało uspokoiło inwestorów. W II kwartale* firma dostarczyła kupującym 95 200 pojazdów*, czyli o 30 000 więcej niż w I kwartale.

Tesla - wyniki sprzedażowe 2018/2019

Jak donosi serwis Bloomberg, Elon Musk miał we wtorek wysłać do pracowników e-mail, w którym zapewnia, że są blisko pobicia dotychczasowego rekordu sprzedaży. "W tym kwartale spekuluje się na temat dostaw naszych pojazdów" – czytamy - "Rzeczywistość jest taka, że jesteśmy na dobrej drodze do ustanowienia rekordu wszech czasów".

d48idje

Dotychczasowy rekord Tesla ustanowiła w ostatnim kwartale zeszłego roku, kiedy dostarczyła kupującym 90 700 pojazdów. Po ogłoszeniu wyników Elon Musk pogratulował pracownikom. Zadowoleni są również inwestorzy, ponieważ po ogłoszeniu liczb, akcje Tesli poszły w górę. Warto również wspomnieć, że do Muska należy 5% akcji Tesli, dlatego dyrektor generalny firmy ma dodatkowe powody do zadowolenia.

Zobacz też: Samochód nowej generacji czy gadżet? Tesla Model X na polskich drogach

Warto przypomnieć, że Musk ostatnimi czasy miał trochę problemów z innym swoim projektem. SpaceX stracił kontakt z trzema satelitami Starlink, które musiały pójść na straty. Spadając spłonęły w atmosferze. Musk mówił, że taka decyzja była konieczna, jednak dla inwestorów był to temat trudny do przełknięcia. Dobre wiadomości ze strony Tesli na pewno się przydały.

d48idje
d48idje

Podziel się opinią

Share
d48idje
d48idje
Więcej tematów