ycipk-1t3gmg

Tesla bije kolejne rekordy. Elon Musk ma powody do zadowolenia

Pomimo trudności na początku roku i spadku sprzedaży samochodów w I kwartale, Elon Musk ma powody do zadowolenia. Tesla pobiła kolejny rekord sprzedażowy, co przyczyniło się również do wzrostu cen akcji. Tesla podaje imponujące liczby, a Musk nie kryje zadowolenia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Elon Musk i Tesla biją rekord sprzedaży
Elon Musk i Tesla biją rekord sprzedaży (East News, Fot: Mateo-MPA-Splash/EAST NEWS)
ycipk-1t3gmg

Na początku roku Tesla odnotowała spadek sprzedaży Modelu 3, co spowodowało duże problemy finansowe w firmie i szukanie dodatkowych środków na sfinansowanie kolejnych projektów. Jednak dane, jakie padły podczas czwartkowego spotkania podsumowującego kwartał okazało uspokoiło inwestorów. W II kwartale* firma dostarczyła kupującym 95 200 pojazdów*, czyli o 30 000 więcej niż w I kwartale.

Tesla - wyniki sprzedażowe 2018/2019

ycipk-1t3gmg

Jak donosi serwis Bloomberg, Elon Musk miał we wtorek wysłać do pracowników e-mail, w którym zapewnia, że są blisko pobicia dotychczasowego rekordu sprzedaży. "W tym kwartale spekuluje się na temat dostaw naszych pojazdów" – czytamy - "Rzeczywistość jest taka, że jesteśmy na dobrej drodze do ustanowienia rekordu wszech czasów".

Dotychczasowy rekord Tesla ustanowiła w ostatnim kwartale zeszłego roku, kiedy dostarczyła kupującym 90 700 pojazdów. Po ogłoszeniu wyników Elon Musk pogratulował pracownikom. Zadowoleni są również inwestorzy, ponieważ po ogłoszeniu liczb, akcje Tesli poszły w górę. Warto również wspomnieć, że do Muska należy 5% akcji Tesli, dlatego dyrektor generalny firmy ma dodatkowe powody do zadowolenia.

Zobacz też: Samochód nowej generacji czy gadżet? Tesla Model X na polskich drogach

ycipk-1t3gmg

Warto przypomnieć, że Musk ostatnimi czasy miał trochę problemów z innym swoim projektem. SpaceX stracił kontakt z trzema satelitami Starlink, które musiały pójść na straty. Spadając spłonęły w atmosferze. Musk mówił, że taka decyzja była konieczna, jednak dla inwestorów był to temat trudny do przełknięcia. Dobre wiadomości ze strony Tesli na pewno się przydały.

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1t3gmg

ycipk-1t3gmg
ycipk-1t3gmg