Ten robot może odebrać ludziom zawód. Już teraz obsługuje 400 osób dziennie

Ten robot może odebrać ludziom zawód. Już teraz obsługuje 400 osób dziennie

Ten robot może odebrać ludziom zawód. Już teraz obsługuje 400 osób dziennie
Źródło zdjęć: © YouTube | Cafe X
Arkadiusz Stando
09.05.2018 15:47

Cafe X to maszyna wyceniana na 25 000 dolarów, zaprojektowana na podstawie robota Mitsubishi. Jest zaprogramowana do bycia baristą. Zgrabnie chwyta kubki i nalewa kawę i robi to w bardzo dobrym tempie.

Robot może przygotować 120 filiżanek kawy w ciągu godziny i jest właściwie samodzielną kawiarnią. Firma Cafe X Technologies zainstalowała robota już w zeszłym roku w San Francisco. Świetnie się sprawdza i jest bardzo popularny, wypełnia od 300 do 400 zamówień dziennie. Chętnych przykuwa niska cena i fakt, że robot jest praktycznie samodzielny.

Firma twierdzi, że celem ich produktu nie jest zastąpienie ludzi, jako baristów. Nie chcą zmieniać kultury picia kawy i relacji budowanych między ludźmi w kawiarniach. Chcieli po prostu zrobić coś ciekawszego niż zwykły automat do kawy. Pójść o krok dalej.

Robot miałby służyć do pomocy w kawiarniach czy restauracjach, cierpiących na zbyt duże obłożenie, przekładające się na długi czas oczekiwania. Robot znacznie przyśpiesza cały proces robienia kawy i pozwala obsłudze lokalu zając się pozostałymi obowiązkami. Aktualnie pracuje jednak jako samodzielna kawiarnia.

Tak wygląda Cafe X z perspekywy użytkownika.

Ciekawym i innowacyjnym rozwiązaniem jest sposób, w jaki Cafe X umożliwia zamawianie ulubionej kawy. Właściwie to istnieją dwie możliwości, na ekranie zamontowanym pod robotem lub za pomocą aplikacji w urządzeniu mobilnym z systemem Android lub iOS. Wystarczy wpisać 4-cyfrowy numer swojego zamówienia, a w niecałą minutę będzie gotowe.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)