Ten robot może odebrać ludziom zawód. Już teraz obsługuje 400 osób dziennie

Ten robot może odebrać ludziom zawód. Już teraz obsługuje 400 osób dziennie
09.05.2018 15:47
Ten robot może odebrać ludziom zawód. Już teraz obsługuje 400 osób dziennie
Źródło zdjęć: © YouTube | Cafe X

Cafe X to maszyna wyceniana na 25 000 dolarów, zaprojektowana na podstawie robota Mitsubishi. Jest zaprogramowana do bycia baristą. Zgrabnie chwyta kubki i nalewa kawę i robi to w bardzo dobrym tempie.

Robot może przygotować 120 filiżanek kawy w ciągu godziny i jest właściwie samodzielną kawiarnią. Firma Cafe X Technologies zainstalowała robota już w zeszłym roku w San Francisco. Świetnie się sprawdza i jest bardzo popularny, wypełnia od 300 do 400 zamówień dziennie. Chętnych przykuwa niska cena i fakt, że robot jest praktycznie samodzielny.

Firma twierdzi, że celem ich produktu nie jest zastąpienie ludzi, jako baristów. Nie chcą zmieniać kultury picia kawy i relacji budowanych między ludźmi w kawiarniach. Chcieli po prostu zrobić coś ciekawszego niż zwykły automat do kawy. Pójść o krok dalej.

Robot miałby służyć do pomocy w kawiarniach czy restauracjach, cierpiących na zbyt duże obłożenie, przekładające się na długi czas oczekiwania. Robot znacznie przyśpiesza cały proces robienia kawy i pozwala obsłudze lokalu zając się pozostałymi obowiązkami. Aktualnie pracuje jednak jako samodzielna kawiarnia.

Tak wygląda Cafe X z perspekywy użytkownika.

Ciekawym i innowacyjnym rozwiązaniem jest sposób, w jaki Cafe X umożliwia zamawianie ulubionej kawy. Właściwie to istnieją dwie możliwości, na ekranie zamontowanym pod robotem lub za pomocą aplikacji w urządzeniu mobilnym z systemem Android lub iOS. Wystarczy wpisać 4-cyfrowy numer swojego zamówienia, a w niecałą minutę będzie gotowe.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)