Telefony dla wymagających. Bez ładowarek i powerbanków

Telefony dla wymagających. Bez ładowarek i powerbanków

Telefony dla wymagających. Bez ładowarek i powerbanków
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com
15.05.2019 14:19, aktualizacja: 15.05.2019 16:33

Trwałe, wydajne i długo działające telefony to poszukiwane urządzenia. Nie zawiodą w najmniej oczekiwanym momencie, są odporne na wilgoć, pył i uszkodzenia mechaniczne, a ich jakość stale wzrasta.

Ładujesz raz i masz spokój na długo - mocne smartfony i telefony

Możliwość korzystania z najnowszych technologii, komunikacja i rozrywka dostępne w jednym, niewielkim smartfonie może nam skutecznie obrzydzić rozładowana bateria. Co z tego, że nasz telefon zrobi zdjęcia o jakości porównywalnej do profesjonalnego aparatu, pomoże nam je obrobić w najnowszej aplikacji do edycji zdjęć i w sekundę opublikować je w dowolnym miejscu, skoro bateria wymaga ciągłego ładowania i może w każdej chwili "paść"? Obecnie większość smartfonów posiada baterię o pojemności około 2 tys. miliamperogodzin. Są jednak i takie, które dysponują baterią o pojemności 5 tys. mAh.

Za mocne telefony uważa się te modele, które po pełnym naładowaniu baterii działają jak najdłużej, ale w praktyce przydaje się też możliwość szybkiego i wydajnego podładowania telefonu. Tu także znajdzie się odpowiedni model, bo po podładowaniu przez zaledwie kilkanaście minut czas pracy urządzenia wynosi nawet kilka godzin. Podpinasz telefon do ładowarki np. na kwadrans, a potem ruszasz w teren.

Obraz
© Fotolia

Bateria jak czołg i niezła pamięć

Kilkanaście minut ładowania i smartfon działający wiele godzin? To nie science-fiction, tylko nowoczesne telefony. Idealne, jeśli jesteś w ciągłym ruchu, a powerbank został w domu. Nie zniszczą się tak szybko, jak plastikowe smartfony, a dodatkowo zapewnią szybki dostęp do internetu i zapisanych danych, możliwość robienia zdjęć oraz wysoką wydajność pracy dzięki 4-rdzeniowemu procesorowi i 2 GB RAM-u. Idealne na urlopową eskapadę. Wiele telefonów z wydajną baterią to modele pyłoszczelne, wodoodporne i znoszące wysokie i niskie temperatury. Dzięki temu możemy liczyć na nie w ekstremalnych okolicznościach, także wtedy, kiedy uruchomionych jest kilka aplikacji.

Telefony z wytrzymałą baterią

Telefon, który ładujemy raz na kilka dni, a czasem nawet raz na tydzień to prawdziwy skarb dla zabieganych osób. Równie ważne, co wydajne działanie telefonu z dostępem do wszystkich kontaktów, danych i sieci, jest jego bezpieczeństwo. Wyjścia są dwa: albo wybieramy trwały telefon ze wzmocnioną obudową, albo wzmacniamy go osłoną bądź odpowiednim etui.

Obraz
© Shutterstock.com

Ostatnia "kreska"? Użytkuj rozważnie

Naprzeciw potrzebom wymagających użytkowników wyszli producenci sprytnych ładowarek i wydajnych powerbanków, ale to nie zawsze rozwiązuje problem. Skoro nasz telefon z założenia ma być urządzeniem przenośnym i kompaktowym, to ciągłe ładowanie za pomocą kabla odbiera mu mobilność, a noszenie powerbanka nie zawsze jest wygodne. Dlatego lepiej od razu wybrać model z pojemną baterią.

W przedłużaniu czasu pracy telefonu ważny jest też rozsądek. Nadmiar zbędnych aplikacji działających w tle, a także intensywne korzystanie z funkcji zużywających dużo energii, mogą znacznie przyspieszyć rozładowanie baterii. Smartfony pobierają jej więcej, dlatego jeśli telefon ma ci służyć głównie do dzwonienia i odbierania SMS-ów – możesz wybrać wytrzymały telefon z klawiaturą.

Obraz
© Materiały prasowe
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)