Tajna broń Chin? Bombowiec Xian H‑6N przenosił niezidentyfikowany ładunek [Wideo]

Chiński bombowiec Xian H-6N przenosił tajną broń? Wideo trafiło do sieci
Chiński bombowiec Xian H-6N przenosił tajną broń? Wideo trafiło do sieci
Źródło zdjęć: © YouTube

21.10.2020 07:23

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Do sieci trafiło kolejne nagranie z chińskim bombowcem Xian H-6N w roli głównej. Wojskowi eksperci zwrócili uwagę na tajemniczy pocisk przenoszony przez maszynę. Nie brakuje podejrzeń, że ładunek mógł zostać wyposażony w głowicę jądrową.

Chiński bombowiec Xian H-6N po raz pierwszy został zaprezentowany pod koniec 2019 roku podczas parady wojskowej w Pekinie. Maszyna ma być wykorzystywana do przenoszenia pocisków balistycznych oraz broni nuklearnej. Do sieci trafiło kolejne nagranie z samolotem w roli głównej, które mocno zainteresowało wojskowych ekspertów.

Na nagraniu widać, jak bombowiec przenosi tajemniczy ładunek. Zdaniem specjalistów, może być to pocisk balistyczny z konwencjonalną głowicą bojową lub pocisk hipersoniczny wyposażony w głowicę jądrową.

Poniżej możecie zobaczyć materiał wideo.

Nie wiadomo, czy przenoszony ładunek to rzeczywiście prawdziwy pocisk. Nie brakuje głosów, że była to jedynie makieta, której transport to element cyklu badawczego, mającego na celu stworzenie tego typu broni.

Według szacunków, Chińczycy dysponują obecnie 150 bombowcami H-6 różnych wersji, z czego 120 służy w siłach powietrznych, a 30 w marynarce wojennej. Zdolność przenoszenia broni hipersonicznej przez bombowce, zwiększa możliwości tamtejszej armii w czasie konfliktu.

Chiny prowadzą intensywne prace nad modernizacją swojej armii. Ambitne plany Państwa Środka zakładają stworzenie najnowocześniejszego i najsilniejszego wojska na świecie.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (67)