Statek wycieczkowy pełen zarażonych koronawirusem. Już 135 potwierdzonych przypadków

Statek wycieczkowy pełen zarażonych koronawirusem. Już 135 potwierdzonych przypadków

Statek wycieczkowy pełen zarażonych koronawirusem. Już 135 potwierdzonych przypadków
Źródło zdjęć: © CHARLY TRIBALLEAU/AFP/East News
Arkadiusz Stando
10.02.2020 21:49

Na statku wycieczkowym Diamond Princess objętym kwarantanną potwierdzono już 135 przypadków zarażenia. Co najmniej 20 obywateli Stanów Zjednoczonych znajduje się wśród zdiagnozowanych osób. Statek stoi w porcie u wybrzeży Japonii.

Pasażerowie są zamknięci na statku i praktycznie nie pozwala im się opuszczać ich kabin. Łącznie 2666 gości oraz 1045 członków załogi znajduje się na pokładzie. Statek został objęty kwarantanną po tym, jak wykryto kilka przypadków zarażenia wirusem nCoV-2019.

Osoby w kabinach wewnętrznych bez dostępu do okna mogą wychodzić na pokład jedynie na półtorej godziny. W dodatku muszą pozostać co najmniej metr od innych pasażerów. Aktualnie liczba osób zarażonych koronawirusem na Diamond Princess wzrosła już do 135. Właściciel statku wycieczkowego, firma Princess Cruisess współpracuje z władzami, aby zapewnić chorym pasażerom zejście z pokładu oraz transport do szpitala.

Statek wycieczkowy Diamond Princess jest jednym z kilku, będących ofiarami śmiertelnej epidemii koronawirusa. Wiele linii wycieczkowych musiało zamknąć swoje wycieczkowce przebywające we wschodniej Azji i przeprowadzić kwarantannę. Jednocześnie niektóre porty nie zgadzają się na przyjęcie statków w obawie o rozprzestrzenianie się wirusa.

Koronawirus, który został po raz pierwszy zidentyfikowany w Wuhan w Chinach, rozprzestrzenił się na całym świecie z ponad 40 573 potwierdzonymi przypadkami i 910 zgonów do poniedziałku rano. Większość przypadków dotyczy Chin. Typowe objawy zakażenia to gorączka, kaszel, duszność i trudności w oddychaniu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)