SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [28.05.2020]

SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [28.05.2020]

SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [28.05.2020]
Źródło zdjęć: © YouTube.com
28.05.2020 21:55

Lekarze z Warszawy wykonali nietypowy zabieg, problemy Windows 10 i nowe badania nad asteroidą, która zmieniła świat. Boeing wznawia produkcję 737 MAX, a SpaceX i NASA mówią o sukcesie mimo nieudanego startu rakiety Falcon 9. Zapraszamy na SkróTech.

Lekarze z warszawskiej Kliniki Kardiologii Centralnego Szpitala Klinicznego wykonali bardzo nietypowy zabieg. Wszczepili defibrylator, który ma możliwość łączenia się ze smartfonem pacjenta. Urządzenie może wysyłać dane z każdego miejsca świata, a wszystko to dzięki technologii bluetooth. Dzięki nowatorskiemu rozwiązaniu specjaliści będą mogli teraz sprawniej kontrolować stan zdrowia pacjenta cierpiącego na przewlekłą niewydolność serca, który jest zagrożony nagłym zgonem sercowym.

Problemy Windows 10

Majowa aktualizacja Windows 10 została wydana i trafiła już do pierwszych użytkowników za pośrednictwem Windows Update. Microsoft specjalnie ograniczył jej dostępność, aby uchronić odbiorców przez możliwymi problemami. Nie wszystkich błędów udało się jednak uniknąć, a wstępne analizy wykazują, że potencjalnych kłopotów może być o wiele więcej. Na oficjalnej stronie potwierdzono badanie aż 10 usterek. Więcej na ten temat przeczytacie w tym artykule.

Asteroida, która zmieniła świat. Nowe badania naukowców

Asteroida, która uderzyła w Ziemię około 66 milionów lat temu na zawsze zmieniła świat. Ogromna kosmiczna skała doprowadziła do śmierci dinozaurów lądowych i 75 procent organizmów żywych na naszej planecie. Najnowsza analiza struktury krateru Chicxulub w Meksyku, rzuca nowe światło na temat gigantycznego uderzenia. Naukowcy z Imperial College London po przeprowadzeniu setek symulacji komputerowych, doszli do wniosku, iż asteroida poruszała się z prędkością około 20 km/s i uderzyła w Ziemię pod kątem 60 stopni. Ich zdaniem dinozaury miały wielkiego pecha, gdyż zarówno trajektoria lotu kosmicznej skały, jak i miejsce uderzenia miały najbardziej śmiercionośne parametry.

Boeing wznawia produkcję 737 MAX

Boeing wznawia produkcję modelu 737 MAX, którą wstrzymano w styczniu 2019 roku. Decyzja miała związek z kwestiami bezpieczeństwa. Dwie tragedie z udziałem maszyn, w których zginęło łącznie 346 osób, zmusiły koncern do podjęcia radykalnych kroków. Teraz produkcja zostanie wznowiona w fabryce Renton w Waszyngtonie. Firma zapowiada, że samoloty będą dostępne w niższej cenie. - Jesteśmy w ciągłej podróży, aby rozwijać nasz system produkcyjny i uczynić go jeszcze silniejszym - mówi Walt Odisho, wiceprezes i dyrektor generalny programu 737. Więcej na ten temat przeczytacie w tym artykule.

SpaceX i NASA mówią o sukcesie

27 maja miał mieć miejsce historyczny lot - pierwszy wspólna misja NASA i SpaceX. Rakieta Falcon 9 miała zabrać na pokładzie statku SpaceX Crew Dragon astronautów na Międzynarodową Stację Kosmiczną. Niestety, w misji przeszkodziła pogoda. Mimo to, zarówno Agencja Kosmiczna, jak i firma Elona Muska mówią o sukcesie. - To był wspaniały dzień dla NASA i SpaceX - komentował administrator NASA Jim Bridenstine. - Myślę, że nasze zespoły współpracowały ze sobą w naprawdę imponujący sposób, podejmując dobre decyzje przez cały czas - ocenił. Więcej informacji dostępnych w tym artykule.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)