SkróTech: Najważniejsze wiadomości dnia [28.04.2020]

SkróTech: Najważniejsze wiadomości dnia [28.04.2020]
Źródło zdjęć: © YouTube

28.04.2020 21:42

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pentagon ujawnia nagrania UFO. NASA buduje "kosmiczną broń", jakiej jeszcze nie było, a Chiny szykują się do podróży na Marsa. Ale to tylko część ważnych informacji dzisiejszego dnia.

Nagrania UFO odtajnione

Marynarka wojenna USA zdecydowała się na odtajnienie i udostępnienie online trzech nagrań przedstawiających niezidentyfikowane obiekty latające. I chociaż same nagrania był znane od lat, to dopiero w tym momencie USA zdecydowało się potwierdzić ich autentyczność. Dlaczego? Poza oczywistą sensacją, jaką udało się wywołać Departamentowi Obrony, to mieli oni również inne powody.

Kosmiczna broń USA

Nie ze względu na zagrożenie ze strony UFO, a raczej z powodu zagrożeń na Ziemi. Do amerykańskiego wojska trafiła technologia polegająca na zagłuszaniu komunikacji satelitarnej. Amerykańskie oddziały kosmiczne (US Space Force) zostały wyposażone w pierwszą tego typu broń, która pozwoli na blokowanie wrogich satelitów.

Chiny szykują się na Marsa

Tymczasem w Chinach trwają przygotowania do misji na Marsa. Co prawda do lotów załogowych jeszcze daleko, ale w lipcu tego roku chińska agencja kosmiczna po raz pierwszy wystrzeli łazik, który ma wylądować na Czerwonej Planecie. Plany Chin są ambitne, a do komunikacji ze statkiem na Marsie posłuży nowo powstały radioteleskop gigantycznych rozmiarów.

Najgorętszy rok w historii

Pozostając na razie jednak na Ziemi. Badacza niepokoją się, że rok 2020 może być najgorętszym w historii pomiarów. Ostrzegają, że bez podjęcia odpowiednich dziań globalny wzrost temperatury będzie nieunikniony. To z kolei będzie prowadzić do coraz częstszych i coraz poważniejszych susz, które czekają nas w tym roku również w Polsce. Jednak pewien wynalazek naszych naukowców może pomóc sobie z nimi poradzić.

Uwaga na groźne oszustwo

Na koniec przypomnimy o groźnym oszustwie, którego celem jest wyłudzenie wrażliwych danych osobowych. Oszuści rozsyłają wiadomości obiecując rekompensatę wysokości... 3 mln euro! Tego typu wiadomości powinny od razu wzbudzać naszą czujność, jednak ze względu na powtarzający się schemat oszustwa, zwracamy na nie waszą szczególną uwagę.

Śledź temat koronawirusa zapisując na nasz specjalny newsletter.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)