Trwa ładowanie...

US Navy odtajnia nagrania UFO i potwierdza ich autentyczność

Marynarka wojenna USA zdecydowała się na odtajnienie i udostępnienie online trzech nagrań przedstawiających niezidentyfikowane obiekty latające. Filmy wykonane przez pilotów amerykańskich myśliwców trafiły do sieci już wcześniej, ale nikt nie mówił o ich autentyczności.

Share
US Navy odtajnia nagrania UFO i potwierdza ich autentyczność
Źródło: YouTube.com
d1qyy66

Materiały zostały nagrane przez pilotów marynarki wojennej USA podczas ćwiczeń wojskowych. Piloci poruszali się myśliwcami F/A-18 Hornet. Pierwsze wideo powstało w listopadzie 2004 roku, a pozostałe dwa w styczniu 2015 roku.

Niezidentyfikowane pojazdy o dużej prędkości

Na nagraniach widać tajemnicze, pozbawione skrzydeł pojazdy, które poruszają się z hipersoniczną prędkością. Według klasyfikacji NASA jest to prędkość od 6150 do 12 300 km/h. Pojazdy zarejestrowane na filmach nie posiadają widocznych środków napędowych.

d1qyy66

Grupa zajmująca się badaniem UFO "To the Stars Academy of Arts and Science" opublikowała nagrania w 2017 i 2018 roku. Wówczas media informowały, że nagrania zostały odtajnione. Jednak we wrześniu 2019 roku Joseph Gradisher, rzecznik zastępcy szefa operacji morskich w Information Warfare, powiedział, że nagrania nie zostały zatwierdzone i przekazane do oficjalnej publikacji.

US Navy odtajniło nagrania

Teraz trzy nagrania - „Flir”, „Go Fast” i „Gimbal” po raz pierwszy oficjalnie ukazały się na stronie internetowej Naval Air Systems Command. Zgodnie z informacjami opublikowanymi przez portal Military.com, marynarka wojenna USA potwierdziła, że jej piloci napotkali niezidentyfikowane obiekty latające.

Przedstawiciele Departamentu Obrony postanowili opublikować nagrania po ustaleniu, że materiały „nie ujawniają żadnych wrażliwych zdolności ani systemów i nie wpływają na żadne późniejsze postępowanie w sprawie inwazji wojskowej w przestrzeń powietrzną przez niezidentyfikowane obiekty latające" – poinformowała rzeczniczka Pentagonu Sue Gough.

d1qyy66

Podziel się opinią

Share
d1qyy66
d1qyy66
Więcej tematów