Trwa ładowanie...
d4dvbx3

Koronawirus szczepionka. Polscy naukowcy włączą się w prace nad lekiem

Agencja Badań Medycznych ogłosiła, że włącza się w międzynarodowe prace nad szczepionką przeciwko wirusowi SARS-CoV-2. Podjęte działania mają na celu znalezienie skutecznej metody zwalczania i przeciwdziałania COVID-19.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Akademia Badań Medycznych wesprze badania nad szczepionką na koronawirusa.
Akademia Badań Medycznych wesprze badania nad szczepionką na koronawirusa. (East News, Fot: Karol Makurat/REPORTER)
d4dvbx3

Agencja Badań Medycznych w porozumieniu z Minister Zdrowia zdecydowała o rozpoczęciu własnego badania: "Badania nad szczepionką przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 oraz wsparcie prac badawczych nad poszukiwaniem skutecznej terapii". Będzie ono realizowane we współpracy z polskimi oraz międzynarodowymi instytucjami.

Polskie ośrodki będą pracowały nad szczepionką na koronawirusa

Na stronie internetowej Agencji Badań Medycznych można przeczytać, że do całego projektu zostaną włączone trzy polskie ośrodki: "Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Biotechnologii i Antybiotyków wraz z zespołem prof. Marcina Drąga z Politechniki Wrocławskiej, Narodowy Instytut Onkologii w konsorcjum z Instytutem Biochemii i Biofizyki PAN i Warszawskim Uniwersytetem Medycznym oraz Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu".

d4dvbx3

Dobrze znane i pionierskie terapie

Zaangażowane w badania ośrodki będą poszukiwać skutecznych rozwiązań w walce z koronawirusem oraz testować istniejące już leki. Lider projektu prof. Jan Walewski, dyrektor NIO-PIB poinformował, że w trakcie badań testowane będą technologie łączące wykorzystanie bakteriofagów oraz nanoprzeciwciał. Będą to pionierskie badania.

Zobacz też: Koronawirus. Jak się przed nim uchronić? Nie wystarczy mycie rąk.

Prezes ABM - dr n. med. Radosław Sierpiński informuje, że na projekt przeznaczono 5 mln zł, ale w razie potrzeb ta kwota może zostać zwiększona.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

d4dvbx3

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco


d4dvbx3

d4dvbx3