SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [18.03.2020 r.]

SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [18.03.2020 r.]
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com | Ugis Riba

18.03.2020 22:41

Ogłoszenie nowych komputerów i tabletów Apple, obszerna prezentacja konsoli PlayStation 5, rzut oka na gotowość polskich uczelni do zdalnego nauczania, przegląd najlepszych aplikacji do ćwiczeń fizycznych w domu oraz wpływ leków przeciwzapalnych na osoby z koronawirusem. Oto, co dziś działo się w świecie nauki i technologii.

Apple wprowadzi wkrótce do sprzedaży m.in. nowe komputery MacBook Air, oraz tablety iPad Pro. Te pierwsze otrzymają znacznie wydajniejsze procesory i poprawioną klawiaturę. Nowa wersja iPada Pro jest natomiast bardzo interesującą hybrydą tableta i pełnoprawnego komputera, w tej samej lidze co Surface Pro.

PlayStation 5 – o konsoli Sony wiemy już wszystko

Firma Sony odsłoniła wszystkie karty i przedstawiła szczegóły techniczne konsoli PlayStation 5. PS5 stawia na superszybki dysk SSD, dzięki któremu gry będą się wczytywać w mgnieniu oka. Na konsoli będziemy mogli również pograć w starsze tytuły z PlayStation 4.

Jak ćwiczyć, gdy zamknęli siłownie?

Przygotowaliśmy zestawienie najlepszych aplikacjizwiązanych z tematyką fitness oraz ćwiczeń fizycznych, które pozwolą zachować optymalną formę oraz wagę ciała, a nawet schudnąć.

Mamy pierwszego studenta, który obronił się zdalnie

Dzięki zdobyczom technologii, w tym rozwiązaniom do wideokonferencji, 17 marca 2020 miała miejsce pierwsza zdalna obrona pracy magisterskiej na Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej.

Leki przeciwzapalne niewskazane dla zarażonych koronawirusem

Światowa organizacja zdrowia, WHO, ostrzega, że stosowanie ibuprofenu może pogorszyć stan zdrowia osób, u których wykryto symptomy koronawirusa. W razie gorączki, naukowcy z Francji, Szwajcarii i Niemiec zalecają przyjmowanie paracetamolu.

Zdalna nauka na polskich uczelniach wyższych w czasie pandemii

Sprawdziliśmy, w jakim stopniu 7 z 10 najlepszych polskich uczelni z rankingu Perspektywy jest gotowych do prowadzenia nauki w trybie zdalnym. Uniwersytety w różny sposób podchodzą do tego rodzaju edukacji i posługują się innymi narzędziami.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)