SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [14.01.2020]

SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [14.01.2020]
Źródło zdjęć: © Microsoft

14.01.2020 22:06

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Branża technologiczna żyła dziś głównie tematem Windowsa 7. Po wielu latach ten popularny system w końcu musi odejść do lamusa. Jego wsparcie zostało właśnie zakończone.

Windows 7 z zakończeniem wsparcia i migracja na inny system

Temat rzeka. Przy okazji ostatnich aktualizacji dla Windowsa 7 i oficjalnego zakończenia jego wsparcia poruszyliśmy garść tematów powiązanych. Przede wszystkim przypominamy o fakcie zakończenia wsparcia. Najlepiej przesiąść się na Windowsa 10. Teoretycznie ciągle można to zrobić za darmo, jeśli mamy oryginalną kopię Windowsa 7 lub Windowsa 8. Jak zainstalować nowy system? Podpowiadamy jak postawić Windowsa 10 na swoim komputerze.

Stare reklamy Windowsa 7 i zamiana na Linuxa

Przypominamy też jak niegdyś Microsoft reklamował swój flagowy produkt, zanim pojawili się jego następcy w postaci Windowsa 8 i Windowsa 10. A dla otwartych na ciekawą alternatywę podpowiadamy, że Windowsa 7 czy inny system Microsoftu możemy zamienić na Linuxa. Np. Linux Lite 4.8, który wydaje się dobry dla uciekinierów z Windowsa 7.

Mówcie co chcecie, ale WP Pilot na Android TV to najwygodniejsza darmowa metoda na telewizję

WP Pilot to aplikacja i platforma do odbierania normalnej telewizji przez internet. Nie potrzeba anteny, dekodera, a nawet telewizora. Choć telewizor będzie najwygodniejszy, jeśli mamy na nim lub przystawce Android TV. Omawiamy zmiany interfejsu WP Pilota, wrażenia z użytkowania i ofertę kanałów.

Twórczyni Wiedźmina zainteresowana. Mark Hamill ze Star Wars może zagrać Vesemira

Zaczęło się od żartu, ale może być faktycznym posunięciem. Twórczyni serialu Wiedźmin od Netflixa została zapytana o możliwość zatrudnienia Marka Hamilla (grał Luke'a Skywalkera w Gwiezdnych Wojnach) do roli Vesemira w kolejnych sezonach serialu.

Australia w końcu ochłonie? Szykuje się poważna zmiana pogody

Możliwa poprawa sytuacji z pożarami w Australii. Zapowiada się spora zmiana pogody, która pomoże w walce z rozszalałym żywiołem.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)