SkróTech: Najważniejsze wiadomości dnia [13.02.2020]

SkróTech: Najważniejsze wiadomości dnia [13.02.2020]

SkróTech: Najważniejsze wiadomości dnia [13.02.2020]
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com
13.02.2020 22:04

NASA odświeża kultową fotografię, ESA publikuje niesamowite zdjęcia z Antarktydy, WhatsApp przekroczył kolejną barierę, a Facebook Randki wciąż nie dla Europejczyków. 13 lutego to kolejny dzień fatalnych doniesień o koronawirusie. Zapraszamy na SkróTech.

NASA odświeżyła kultowe zdjęcie Ziemi wykonane przez sondę Voyager 1 14 lutego 1990 roku. Dokładnie 30 lat temu statek kosmiczny wypełnił swoje zadania w Układzie Słonecznym i był w drodze poza jego granice. Astronom NASA i popularyzator Nauki Carl Sagan poprosił, aby przed udaniem się w niekończącą się kosmiczną podróż, sonda obróciła się i wykonała tak zwany "portret rodzinny" - serię zdjęć planet Układu Słonecznego. Ledwo widoczna na zdjęciu planeta Ziemia została nazwana "pale blue dot" czyli "blednąca, błękitna kropka". W 30. rocznicę wykonania zdjęcia NASA odrestaurowała fotografię wykorzystując nowoczesne metody przetwarzania obrazu.

Antarktyda. Góra lodowa oderwała się od Pine Island.

Góra lodowa o powierzchni 300 kilometrów kwadratowych oderwała się od lodowca Pine Island, znajdującego się na Antarktydzie. Proces, w którym góra rozpadała się na małe kawałki udało się uchwycić przez misję Copernicus Sentinel - informuje Europejska Agencja Kosmiczna (ESA). Niesamowite fotografie zostały wykonane 11 lutego. - Ze zdjęć jasno wynika, że lodowiec Pine Island dramatycznie reaguje na zmiany klimatu" - mówi w rozmowie z CNN Mark Drinkwater z Europejskiej Agencji Kosmicznej.

WhatsApp przekroczył kolejną barierę

Niedawno WhatsApp przebił barierę 5 miliardów pobrań ze Sklepu Play, dołączając do wąskiego grona aplikacji, którym udało osiągnąć się tak imponujący wynik. Teraz popularny komunikator ma kolejne powody do świętowania, ponieważ korzysta z niego już 2 miliardy użytkowników. Twórcy aplikacji zwracają uwagę na jej zaawansowane zabezpieczenia. Nie wszyscy jednak podzielają ich zdanie. Więcej na ten temat przeczytacie w tym artykule.

Facebook Randki na razie nie dla Europejczyków

Europejczycy wciąż nie mogą korzystać z Facebook Dating. Konkurencja dla Tindera oraz portali randkowych miała dziś zadebiutować na Starym Kontynencie. Okazało się jednak, że na premierę aplikacji trzeba będzie jeszcze poczekać. Wszystko przez to, że portal nie poinformował urzędników z Komisji ds. Ochrony Danych (IDC) o szczegółach nowej funkcji. W oświadczeniu, które otrzymaliśmy od Facebooka serwis zapewnia, że opóźnienie jest związane ze staraniami, aby "zrobić wszystko, jak należy".

Nagły wzrost liczby zarażonych koronawirusem

Według najnowszych danych podawanych przez New York Times, w prowincji Hubei zauważono znaczy wzrost infekcji koronawirusa. W ciągu doby liczba chorych zwiększyła się aż o 14 840. Według statystyk podawanych na stronie worldometers.info, stwierdzono już 60 386 przypadków choroby. Spośród zarażonych zmarło aż 1369 osób. Więcej doniesień na temat śmiertelnie niebezpiecznego wirusa przeczytacie w tym artykule.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)