Trwa ładowanie...

Nagły wzrost liczby zarażonych koronawirusem. Potwierdzono 50 tysięcy przypadków w Hubei

Liczba zgonów z powodu zarażenia koronawirusem w prowincji Hubei niemal podwoiła się w ciągu ostatniej doby. W tym samym momencie wzrosła liczba osób chorych o 14 840, łącznie osiągając 48 206 przypadków. Na całym świecie jest już 60 335 zarażonych.
Share
W sieci można obserwować mapę przedstawiającą rozwój epidemii koronawirusa
W sieci można obserwować mapę przedstawiającą rozwój epidemii koronawirusaŹródło: https://storymaps.arcgis.com/
dagd93p

Według ostatnich danych podawanych przez New York Times, w prowincji Hubei zauważono znaczy wzrost infekcji koronawirusa. W ciągu doby liczba chorych zwiększyła się aż o 14 840. Według statystyk podawanych na stronie worldometers.info, stwierdzono już 60 386 przypadków choroby.

Spośród nich zmarło aż 1369 osób. Chiński wirus nie zabija jednak wszystkich. Spośród ponad 60 tys. wyleczono już 6079 osób, czyli około 10 proc. Aktualnie stan 8219 pacjentów uznaje się za ciężki lub krytyczny. Pozostałe 44,719 chorych jest w łagodnym stanie choroby.

Rośnie liczba przypadków koronawirusa na całym świecie https://www.worldometers.info/coronavirus/
Rośnie liczba przypadków koronawirusa na całym świecieŹródło: https://www.worldometers.info/coronavirus/

Koronawirus - najgorzej jest w Chinach, ale Japonii też zaczyna doskwierać epidemia

Aż 59 817 przypadków infekcji kornawirusem wykryto na terenie Chin, z czego większość w prowincji Hubei. Natomiast w Japonii Epidemia też zaczyna przedstawiać się w dużych liczbach. Łącznie mówi się o 247 przypadkach choroby, w tym kolejnych 45 w ciągu ostatniej doby. Część z chorych znajduje się na statku wycieczkowym Diamond Princess, dokującym w jednym z portów Japonii.

dagd93p

Wirus w Chinach - partia obarcza winą i zwalnia wysoko postawionych urzędników

Wczoraj Komunistyczna Partia Chin dokonała dymisji obecnego szefa prowincji Hubei Jianga Chaoliang. Wcześniej pracę stracili także dwaj wysocy rangą urzędnicy komisji zdrowia tego regionu. Głównym powodem dymisji była zbyt późna reakcja na pierwsze oznaki epidemii wirusa w mieście Wuhan.

Zobacz też: Statek wycieczkowy pełen zarażonych koronawirusem. Już 135 potwierdzonych przypadków

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dagd93p

Podziel się opinią

Share
dagd93p
dagd93p
Więcej tematów