Trwa ładowanie...
d2xjhv4

Facebook Randki na razie nie dla Europejczyków. Problemy z prywatności

W maju 2018 Mark Zuckerberg postanowił rzucić wyzwanie Tinderowi i innym portalom randkowym i wprowadzić taką funkcję na Facebooku. Dziś 13 lutego Facebook Dating miał wejść do Europy. Okazało się jednak, że portal "zapomniał" o tym powiedzieć odpowiednim urzęnikom.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zuckeberg chce przejąć użytkowników Tindera i portali randkowych
Zuckeberg chce przejąć użytkowników Tindera i portali randkowych (East News, Fot: AFP/EAST NEWS)
d2xjhv4

Dlaczego Facebook miałby informować europejskich (irlandzkich) urzędników o tym, że chce udostępnić funkcję umawiania się na randki swoim użytkownikom? Dlatego, że działając w Europie podlega prawu o ochronie danych osobowych (RODO). A nowa funkcja Facebooka mogłaby je łamać... albo nie. Problem polega na tym, że Facebook nie poinformował urzędników z Komisji ds. Ochrony Danych (IDC) o szczegółach nowej funkcji.

Jak informuje portal Tech Crunch przedstawiciele portalu poinformowali IDC 3 lutego, że nową usługą włączą 13 lutego. I tyle. Nie przesłali informacji, dokumentacji ani nie dali do nich wglądu. W związku z tym urzędnicy sami pofatygowali się do irlandzkiego biura Facebooka i zażądali dokumentacji.

d2xjhv4

Skutkiem niespodziewanej wizyty urzędników jest bezterminowe przełożenie premiery randek na Facebooku. W oświadczeniu, które otrzymaliśmy od Facebooka portal zapewnia, że opóźnienie jest związane ze staraniami, aby "zrobić wszystko, jak należy".

Layer 1

Naszym priorytetem jest właściwe przygotowanie uruchomienia Facebook Dating, dlatego potrzebujemy trochę więcej czasu, aby upewnić się, że produkt jest w pełni gotowy na europejski rynek. Wytrwale pracowaliśmy nad stworzeniem silnych zabezpieczeń prywatności usługi, a także nad sporządzeniem oceny skutków dla ochrony danych przed planowanym wprowadzeniem produktu w Europie, którą udostępniliśmy irlandzkiemu Komisarzowi ds. Ochrony Danych, gdy tylko zostaliśmy o to poproszeni.

Facebook
d2xjhv4

Podziel się opinią

Share

d2xjhv4

d2xjhv4
Więcej tematów