SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [11.08]

SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [11.08]

SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [11.08]
Źródło zdjęć: © Facebook
11.08.2019 21:33

iPhone zhakowany z pomocą okularów i taśmy samoprzylepnej. Udało się znaleźć niezwykłe zdjęcia z pokazu systemu rakiet przeciwdźwiękowych. Dzisiejszy dzień obfitował w ciekawe i niecodzienne wydarzenia. Oto skrót najważniejszych informacji ze świata nauki i technologii.

iPhone Face ID odblokowane z pomocą taśmy

Badacze na konferencji Black Hat w Las Vegas poświęconej bezpieczeństwu pokazali stosunkowo prosty sposób oszukania identyfikatora twarzy iPhone'a. Wystarczyły im do tego okulary i taśma.

Niezwykłe zdjęcia z Awiadarts 2019

Coś dla wszystkich pasjonatów lotnictwa i wojskowości. Udało nam się znaleźć niesamowite zdjęcia z pokazu ćwiczeń lotniczych, w trakcie których po raz pierwszy zastosowano powietrzne systemy rakiet przeciwdźwiękowych Kinzhal.

Awaryjne lądowanie na podmiejskiej drodze

Nieopodal Seattle niewielki samolot musiał awaryjnie lądować na ruchliwej drodze. Zdarzenie zarejestrowała policyjna kamera samochodowa. Nagranie znajdziecie tutaj.

Naukowcy są zgodni, że asteroida doprowadzi do zniszczenia Ziemi

Badacze są pewni, że olbrzymia asteroida, która mogłaby zniszczyć cywilizację, jaką znamy uderzy w Ziemie. Nie są jednak w stanie przewidzieć, kiedy. Dzisiaj bardzo blisko Ziemi przeleciała jedna z największych potencjalnie niebezpiecznych asteroid.

Co ciekawe, na podstawie innych badań, jeden z naukowców wysnuł teorię, że to właśnie zderzenia z asteroidami są kluczowym elementem do rozpowszechniania się życia we wszechświecie.

Przypominamy również, że już jutro możecie oglądać noc spadających gwiazd - sprawdźcie, czy pogoda będzie sprzyjać obserwacji Perseidów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)