ycipk-19382q

Perseidy 2019. Pogoda na noc spadających gwiazd

Perseidy będą miały swoje apogeum już jutro. Na niebie będzie widocznych wtedy ok. 100 spadających gwiazd na godzinę. Czy pogoda będzie sprzyjać oglądaniu deszczu meteorytów?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Perseidy - maksimum roju widoczne już 12 i 13 sierpnia
Perseidy - maksimum roju widoczne już 12 i 13 sierpnia (Fotoblogia.pl)
ycipk-19382q

Perseidy to rój meteorytów, który widoczny jest na niebie co roku, od połowy lipca do niemal końca sierpnia. Jednak ich maksimum wypada zawsze między 12 a 13 sierpnia i wtedy najłatwiej można obserwować to zjawisko.

Pogoda na Perseidy

ycipk-19382q

Niestety pogoda na Perseidy 2019 zapowiada się nieco gorzej niż w zeszłym roku. Przede wszystkim dlatego, że rok temu w tych dniach Księżyc był w nowiu, a w tym będzie świecił wyjątkowo jasno, zbliżając się do pełni, która nastąpi 15 sierpnia.

Dużym utrudnieniem będzie niestety możliwość wystąpienia w poniedziałek i wtorek burz i gradobicia. Największe szanse na czyste niebo będą mieli mieszkańcy północnej i północno-zachodniej Polski.

Zobacz też: Noc spadających gwiazd - co trzeba wiedzieć o Perseidach?

ycipk-19382q

Dodatkowo warto zauważyć, że największe natężenie Perseidów będzie miało miejsce we wczesnych godzinach porannych i w ciągu dnia 13 sierpnia. Z tego względu ich obserwacja będzie niemożliwa gołym okiem.

W związku z jasno święcącym Księżycem oraz niefortunnym ułożeniem strefy czasowej, będziemy mogli obserwować jedynie część apogeum Perseid. Niemniej wciąż zjawisko jest warte obejrzenia. Jak obserwować Perseidy - pomogą wam w specjalne aplikacje.

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-19382q

ycipk-19382q
ycipk-19382q