Samsung Galaxy S IV: Osiem czy tylko cztery rdzenie?

Samsung Galaxy S IV: Osiem czy tylko cztery rdzenie?

Samsung Galaxy S IV: Osiem czy tylko cztery rdzenie?
Źródło zdjęć: © chip.pl
01.03.2013 09:30, aktualizacja: 14.03.2013 16:53

Jeśli wierzyć najnowszym doniesieniom, Samsung zamierza wydać różne wersje swojego flagowego Galaxy S IV w zależności od obecności na danym rynku łączności LTE.

Podobnie, jak miało to miejsce w przypadku Galaxy S III, którego w Stanach Zjednoczonych pojawiła się wersja z 2-rdzeniowym procesorem i łącznością LTE, i tym razem Samsung ma szykować różne wersje swojego nowego, flagowego urządzenia. Galaxy S IV dla USA miałby być wyposażony w czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 600. podczas gdy w wielu innych lokalizacjach, Samsung miałby włożyć do nowego modelu swój ośmiordzeniowy procesor Exynos 5 Octa. Południowokoreański rynek Samsung z pewnością potraktuje po macoszemu i wypuści tam wersję zarówno z ośmioma rdzeniami, jak i LTE.

Nie wiadomo, do której grupy miałaby się zaliczać Polska, bowiem w naszym kraju operatorzy oferują już szybki internet LTE, ale wciąż nie jest to usługa tak rozwinięta i o takim zasięgu, jak w Stanach Zjednoczonych. Być może dostaniemy i to, i to - ośmiordzeniowy procesor z łącznością LTE, ale w nieco grubszej obudowie.

Informacja ta, choć jest tylko pogłoską rzuconą w eter, wcale nas nie dziwi. Poprzednie wieści sugerowały, że Samsung chce wyposażyć swój smartfon właśnie w procesor Qualcomma, ale do tego planuje użyć zupełnie innej technologii wyświetlacza, zamiast sprawdzonego Super AMOLED-a.

Premiera Galaxy S IV już 1. marca.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Lumia 920 kontra Galaxy S III"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)