Rząd przedłuża zakaz lotów międzynarodowych. Sprawdź, gdzie nie można latać

Rząd przedłuża zakaz lotów międzynarodowych. Sprawdź, gdzie nie można latać
Źródło zdjęć: © Pixabay

29.07.2020 10:11, aktual.: 30.07.2020 15:13

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W związku z epidemią koronawirusa rząd przedłużył zakaz połączeń lotniczych w ruchu międzynarodowym do 11 sierpnia. W stosunku do poprzedniego rozporządzenia zaszło sporo zmian. Wśród krajów, do których można już latać, znalazły się m.in Turcja i Tunezja.

Do 11 sierpnia rząd przedłużył zakaz połączeń lotniczych w ruchu międzynarodowym. 28 lipca wieczorem, w Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie Rady Ministrów ws. zakazów w ruchu lotniczym. Wchodzi ono w życie w środę 29 lipca i tym samym poprzednie rozporządzenie wygasa.

Nowe rozporządzenie pozwala na połączenia lotnicze z państwami członkowskimi Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), członkami Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG), Szwajcarią oraz państwami Unii Europejskiej za wyjątkiem Szwecji, Portugalii, a także dodanego do listy Luksemburga.

Z listy krajów, do których można było dotychczas latać zniknęła Czarnogóra. Poza państwami UE, zakaz lotów nie obowiązywał jak dotąd Gruzji, Japonii, Kanady, Albanii, Korei Płd. i Ukrainy. Zgodnie z nowym dokumentem, na liście dozwolonych kierunków pojawiły się także: Maroko, Tajlandia, Rwanda, Australia, Nowa Zelandia, Algieria, Tunezja, Turcja i Urugwaj.

Przypomnijmy, że zakaz lotów do Szwecji, Portugalii, Luksemburga i Czarnogóry nie oznacza, że Polacy nie mogą podróżować do tych państw. Muszą jednak zdecydować się na lot z przesiadką lub wybrać inny środek transportu.

Zakaz nie dotyczy połączeń realizowanych na potrzeby Sił Zbrojnych RP.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)