Rząd przedłuża zakaz lotów międzynarodowych. Sprawdź, gdzie nie można latać

Rząd przedłuża zakaz lotów międzynarodowych. Sprawdź, gdzie nie można latać29.07.2020 10:11
Rząd przedłuża zakaz lotów międzynarodowych. Sprawdź, gdzie nie można latać
Źródło zdjęć: © Pixabay

W związku z epidemią koronawirusa rząd przedłużył zakaz połączeń lotniczych w ruchu międzynarodowym do 11 sierpnia. W stosunku do poprzedniego rozporządzenia zaszło sporo zmian. Wśród krajów, do których można już latać, znalazły się m.in Turcja i Tunezja.

Do 11 sierpnia rząd przedłużył zakaz połączeń lotniczych w ruchu międzynarodowym. 28 lipca wieczorem, w Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie Rady Ministrów ws. zakazów w ruchu lotniczym. Wchodzi ono w życie w środę 29 lipca i tym samym poprzednie rozporządzenie wygasa.

Nowe rozporządzenie pozwala na połączenia lotnicze z państwami członkowskimi Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), członkami Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG), Szwajcarią oraz państwami Unii Europejskiej za wyjątkiem Szwecji, Portugalii, a także dodanego do listy Luksemburga.

Z listy krajów, do których można było dotychczas latać zniknęła Czarnogóra. Poza państwami UE, zakaz lotów nie obowiązywał jak dotąd Gruzji, Japonii, Kanady, Albanii, Korei Płd. i Ukrainy. Zgodnie z nowym dokumentem, na liście dozwolonych kierunków pojawiły się także: Maroko, Tajlandia, Rwanda, Australia, Nowa Zelandia, Algieria, Tunezja, Turcja i Urugwaj.

Zobacz też: Koronawirus. Ekspertka: o zagrożeniu wiedzieliśmy od lat, ale i tak się nie przygotowaliśmy

Przypomnijmy, że zakaz lotów do Szwecji, Portugalii, Luksemburga i Czarnogóry nie oznacza, że Polacy nie mogą podróżować do tych państw. Muszą jednak zdecydować się na lot z przesiadką lub wybrać inny środek transportu.

Zakaz nie dotyczy połączeń realizowanych na potrzeby Sił Zbrojnych RP.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)