Rząd przedłuża zakaz lotów międzynarodowych. Lot do Portugalii i Szwecji nadal niemożliwy

Rząd przedłuża zakaz lotów międzynarodowych. Lot do Portugalii i Szwecji nadal niemożliwy

Rząd przedłuża zakaz lotów międzynarodowych. Lot do Portugalii i Szwecji nadal niemożliwy
Źródło zdjęć: © Flickr
15.07.2020 11:01

Rząd postanowił przedłużyć zakaz lotów do dwóch krajów Unii Europejskiej. W związku z rozporządzeniem Rady Ministrów, przez najbliższe dwa tygodnie nie będą realizowane loty z Polski do Portugalii i Szwecji. Decyzja wchodzi w życie 15 lipca.

Rozporządzenie Rady Ministrów podpisane przez Mateusza Morawieckiego zostało opublikowane we wtorek w Dzienniku Ustaw i wchodzi w życie 15 lipca.

- Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 30 czerwca 2020 r. w sprawie zakazów w ruchu lotniczym (...) obowiązuje do dnia 14 lipca 2020 r. W związku z tym konieczne jest wydanie nowego rozporządzenia wprowadzającego zakazy w ruchu lotniczym w odniesieniu do lotów międzynarodowych po ww. terminie. Treść projektu względem obowiązującego aktualnie rozporządzenia nie ulega zmianie - możemy przeczytać w uzasadnieniu rozporządzenia.

Decyzja zezwala na połączenia lotnicze z państwami członkowskimi Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG), Szwajcarii i Unii Europejskiej, za wyjątkiem Szwecji i Portugalii. Ograniczenia obowiązują co najmniej do 28 lipca.

O przedłużeniu zakazu dotyczącego połączeń lotniczych z Portugalią i Szwecją poinformowały już lotniska w Krakowie i Gdańsku.

Zakaz nie dotyczy połączeń realizowanych na potrzeby Sił Zbrojnych RP.

Poza państwami UE zakaz lotów nie obowiązuje Wielkiej Brytanii, Czarnogóry, Gruzji, Japonii, Kanady, Albanii, Korei Płd. i Ukrainy.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)