Próbowała kupić bilety, ale się nie udało. Okazało się, że zapłaciła za 551

Próbowała kupić bilety, ale się nie udało. Okazało się, że zapłaciła za 551
Źródło zdjęć: © Facebook.com | ZTM
Adam Bednarek

23.05.2018 09:57, aktual.: 23.05.2018 10:07

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Przez błąd w biletomacie kobieta przez przypadek kupiła 551 biletów. Dowiedziała się o tym po kilku dniach. Każdy kosztował 3,4 zł. Bank zamiast zablokować dziwne transakcje, obciążył konto pasażerki.

O sytuacji pisze blog subiektywnieofinansach.pl. Czytelniczka zgłosiła autorom pechową przygodę z warszawskim biletomatem. W piątek próbowała kupić dwa bilety, ale urządzenie odrzuciło transakcję. Jednak kiedy w poniedziałek kobieta sprawdziła stan konta, okazało się, że widnieje 551 transakcji zakupu biletów. Po 3,4 zł każdy.

"W Mennicy Polskiej oraz w banku złożyłam reklamację. Konsultant telefoniczny, jak i pracownik placówki byli w szoku, podobno z taką sytuacją jeszcze się nie spotkali. Z powodu zakupu dwóch biletów za 6,8 zł jestem stratna na ponad 3000 zł" - pisała poszkodowana.

Pracownicy nie dowierzali, ale bank i tak domagał się zwrotu "niedozwolonego zadłużenia". Dlaczego wcześniej podejrzane transakcje nie zostały zablokowane?

"W tym przypadku biletomat najwyraźniej działał w trybie offline, a więc nie łączył się z bankiem przed każdą transakcją i nie sprawdzał salda na koncie pani Agnieszki. Gdyby się łączył i sprawdzał, to najpewniej zadziałałby system antyfraudowy, który nie dopuściłby do przeprowadzenia 551 identycznych transakcji w bardzo krótkim czasie" - czytamy na Subiektywnych Finansach.

Historia mogła skończyć się dużymi kłopotami, bo bank poinformował, że rozpatrzy reklamację… w terminie do 60 dni. Tymczasem pechowa pasażerka została bez środków na koncie, a bank domagał się zwrotu długu. Na szczęście bank zainterweniował szybciej i we wtorek przyznał reklamację, zwracając pieniądze. Tyle że karta została… zablokowana. Ale to już mniejszy problem niż ponad 3 tys. zł przypadkowego długu.

Niestety, biletomaty ułatwiają życie, ale czasami potrafią je skutecznie uprzykrzyć. Nie tak dawno pisaliśmy o wrocławskich urządzeniach, które bardzo łatwo było popsuć.

Swoją drogą, ciekawe, czy w końcu biletomat wyrzucił z siebie 551 przypadkowo zakupionych biletów...

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (230)