Powstał robot, który wygląda jak prawdziwy człowiek

Powstał robot, który wygląda jak prawdziwy człowiek

Powstał robot, który wygląda jak prawdziwy człowiek
Źródło zdjęć: © youtube.com / CNBC | / Robot Sophia
21.03.2016 08:23, aktualizacja: 21.03.2016 10:46

Grupa naukowców stworzyła robota, który nie tylko wygląda, ale także zachowuje się jak człowiek. Poznajcie Sophie!

Maszyna została opracowana przez dwa zespoły naukowców, którym przewodził dr David Hanson, właściciel znanej amerykańskiej firmy Hanson Robotics. W końcu udało się stworzyć robota, który miał być połączeniem Audrey Hepburn i żony dr Hansona.

Obraz
© (fot. youtube.com / CNBC)

Sophia zachowuje się niemal identycznie jak człowiek - potrafi pokazać swoje emocje poprzez mimikę twarzy, a także poprowadzić rozmowę. Ponadto, dzięki kamerom umieszczonym w oczach, jest w stanie nawiązać kontakt wzrokowy oraz rozpoznać twarze innych osób. Robot został tak zaprogramowany, aby wchodził w interakcje z innymi. Najbardziej ludzki aspekt Sophie to jej twarz. Okazuje się, że została wykonana z opatentowanego, bardzo wytrzymałego silikonu, dzięki czemu jest w stanie wyrazić ponad 6. rodzajów mimiki.

Obraz
© / Robot Sophia (fot. youtube.com / CNBC)

To najnowsze osiągniecie będzie miało wiele zastosowań. Przyjaźnie wyglądające roboty będą mogły zajmować się osobami starszymi lub ciężko chorymi ludźmi. Poza tym, będą mogły pracować jako specjaliści ds. obsługi klienta lub po prostu zajmować się naszym domem (m.in. posprzątają, uprasują czy ugotują obiad)
. David Hanson - twórca robota - uważa, że w niedalekiej przyszłości będziemy otoczeni właśnie takimi maszynami. W końcu technika rozwija się w takim tempie, że jest to tylko kwestia czasu.

_ Źródło: cnbc / dailymail / macworld _

ag

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (55)