Powstał pierwszy w Europie bezobsługowy sklep. Mieści się w Poznaniu

Powstał pierwszy w Europie bezobsługowy sklep. Mieści się w Poznaniu
Źródło zdjęć: © Bio Family
Arkadiusz Stando

10.10.2018 15:28, aktual.: 11.10.2018 11:04

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W Polsce otwarto pierwszy sklep, w którym nikt nie pracuje. Firma Bio Family otworzyła swoją filię w Poznaniu. Jest to pierwszy taki punkt w Europie, w dodatku czynny przez cały tydzień i całą dobę.

Polacy jako pierwsi mają autonomiczny market w Europie. Firma Bio Family zajmująca się sprzedażą ekologicznych produktów otworzyła nowoczesny sklep w Poznaniu. To genialna wiadomość dla mieszkańców, bo punkt w pewien sposób omija prawo. Dzięki temu, że sprzedaż odbywa się bezobsługowo, sklepu nie obejmuje zakaz handlu w niedziele i święta.

Na terenie lokalu nie ma żadnej obsługi. Za wszystkie zakupy zapłacimy za pomocą smartfona wyposażonego w skonfigurowaną aplikację Google Pay lub Apple Pay lub za pomocą kart płatniczych. Aby dostać się do sklepu, potrzebna będzie specjalna karta Bio Family.

Obraz
© Bio Family

Marka Bio Family została stworzona przez założyciela znanej każdemu sieci Biedronka. Firma zdecydowała się otworzyć sklep bezobsługowy z kilku powodów. Nie chodzi tylko o potrzebę lokalu otwartego przez 365 dni w roku. Przede wszystkim Polacy uwielbiają nowoczesne technologie i bardzo często korzystają z płatności zbliżeniowych oraz kas bezobsługowych. Nie trudno zauważyć te różnice zagranicą, chociażby w Niemczech - technologicznym skansenie.

W sklepie prawdopodobnie nie będzie ochroniarzy ani innych pracowników kontrolujących, czy klienci na pewno płacą za produkty. System kamer ma tu całkowicie wystarczyć, szczególnie, że Bio Family (przynajmniej na razie) zajmuje się sprzedażą tylko ekologicznej żywności. Niewykluczone jednak, że inne sieci szybko podłapią pomysł. Szczególnie ze względu, na omijanie prawa o zakazie handlu.

Źródło: GeekWeek

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)