WP

Google Chrome może zwolnić. Przeglądarka potrzebuje więcej pamięci, żeby lepiej chronić

Google Chrome reaguje na ataki typu Spectre. W konsekwencji użytkownicy mogą odczuć spadek płynności, szczególnie jeśli korzystają ze starszych komputerów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Google Chrome może zwolnić
Google Chrome może zwolnić (Wikimedia Commons CC BY, Fot: Maurizio Pesce / CC)
WP

Google potwierdziło, że ich przeglądarka, Google Chrome, zużywa więcej pamięci RAM niż zwykle. Odnotowany wzrost może wynosić od 10 do 13 proc. Niby niedużo, ale właściciele starszych maszyn, posiadających 4 GB RAM lub mniej, mogą odczuć to na własnej skórze. Przeglądarka może po prostu działać wolniej.

Większe wykorzystanie pamięci RAM to nie fanaberia twórców. Google tłumaczy, że chodzi o bezpieczeństwo użytkowników. Chrome wraz z nową wersją ma być bardziej odporny na ataki typu Spectre. Stąd wdrożenie nowych zabezpieczeń, które zużywają nieco więcej zasobów niż zwykle.

WP

Przypomnijmy. Chodzi o lukę w procesorach Intela, które produkowane były od 10 lat. Nieumyślnie pozostawiona przez inżynierów "furtka" sprawiała, że wybrane programy mogły uzyskać dostęp do pamięci jądra systemu. Była to gratka dla wszelkiej maści cyberprzestępców – luka otwierała bowiem przed nimi drzwi do najbardziej wrażliwych danych użytkownika. Twórcy aplikacji już wcześniej wypuszczali aktualizacje, które jednak zmniejszały ich wydajność. Jak widać, problemy odczuwane są dziś.

Polub WP Tech
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP