Pol’and’Rock Festival. Dawny "Woodstock" ze świetnym pomysłem Mastercard. Pomogą niesłyszącym "słuchać" muzyki

Pol’and’Rock Festival. Dawny "Woodstock" ze świetnym pomysłem Mastercard. Pomogą niesłyszącym "słuchać" muzyki
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Adam Bednarek

29.07.2019 13:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Festiwal Pol’and’Rock Festival dzięki nowym technologiom sprawia, że nawet niesłyszący mogą przeżywać koncert. W tym przypadku niemal dosłownie poczują muzykę.

W strefie Mastercard na terenie festiwalu osoby niesłyszące będą mogły wypożyczyć specjalne plecaki, które umożliwią im odczuwanie dźwięków. Całość o nazwie Sound Touch Set składa się z plecaka z wbudowanymi subwooferami, słuchawek z przewodzeniem kostnym oraz przekaźników transmitujących muzykę na żywo bezpośrednio z reżyserki dźwięku.

Rozwiązanie stworzone we współpracy z Dentsu Maker Lab wykorzystywało drgania przenoszone na plecy uczestnika oraz kości czaszki (jako system rezonatorów dźwięku), zapewniając niepowtarzalne wrażenia odbioru muzyki na żywo poprzez całe ciało odbiorcy.

Stanowisko ze specjalnymi plecakami będzie czynne każdego dnia festiwalu, od pierwszego do ostatniego koncertu, a personel tam pracujący będzie posługiwać się językiem migowym.

Po raz pierwszy ta technologia pojawiła się na festiwalu rok temu. Wówczas z plecaków skorzystało blisko 20 osób. W sumie WOŚP wraz z Mastercard przygotował 30 takich zestawów. Ale szczegóły pojawiły się już po wydarzeniu. Najwidoczniej teraz zestawów będzie wiecej, skoro na kilka dni przed Pol'and'Rock Festival Mastercard informuje o udogodnieniach.

- Przygotowania do projektu, które pochłonęły ogromną ilość czasu i pracy, wynagrodziły nam się z nawiązką w chwili, w której nasi goście założyli plecaki. Ich emocje są dla nas nie do opisania, ale wyrazy twarzy, codzienne powroty po sprzęt, zapytania gdzie i kiedy pojawimy się ponownie, zaproszenia do szerszej współpracy ze środowiskiem osób niesłyszących, są dla nas absolutnie bezcenne - mówiła w rozmowie z WP Tech Milena Urbańska z Isobar Poland Group.

Przy okazji przypominamy o innej bardzo ciekawej akcji związanej z festiwalem. Nie masz jak dojechać na Pol’and’Rock Festival 2019 w Kostrzynie nad Odrą? 1 sierpnia wsiądź do odjechanego autokaru "Borderlands 3" i pojedź na największe muzyczne wydarzenie w Polsce za darmo. Autokar znajdziesz w Warszawie na Placu Defilad 1 sierpnia o 8:45.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)